Řezníček o Jágrově startu na sedm vteřin: Pravidla platí pro všechny, kluby to takhle chtějí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 2. 2018 16:44
Jaromír Jágr se do Kladna vrátil před koncem základní části, a aby týmu mohl pomoci v případné baráži, potřebuje do té doby nasbírat patnáct startů. Dá se předpokládat, že i v nejbližších zápasech Rytířů vyjede na led se zraněným kolenem pouze na pár sekund, aby zapsal start. Poněkud kuriózní situace, kterou ovšem nehodlá ředitel extraligy Josef Řezníček nijak řešit.
Aby mohl Kladnu pomoct v případné baráži, potřebuje Jaromír Jágr nasbírat 15 startů.
Aby mohl Kladnu pomoct v případné baráži, potřebuje Jaromír Jágr nasbírat 15 startů. | Foto: Zlata Vostrá

Jak se díváte na situaci kolem zraněného Jaromíra Jágra? Nepřišlo vám bizarní, když včera proti Prostějovu nastoupil na sedm vteřin?

Já nevím, co je na tom bizarního. Takhle jsou nastavená pravidla, jsou pro všechny stejná. Nezaznamenal jsem reakci, že by na tom bylo něco bizarního. Kluby to takhle chtějí. Je to jejich ochrana, aby se v baráži znenadání neobjevovali hráči, kteří by mohli zásadně ovlivnit výsledek.

Podstatou je, aby nikdo nevytáhl eso přímo na baráž…

Samozřejmě. Ty příklady tady před šesti, sedmi nebo osmi lety byly. Třeba Honza Kovář byl už v osmnácti letech výjimečný. Později působil ve dvou soutěžích, myslím, že tenkrát hrál v Ústí a v Chomutově, hrál baráže a patřil Plzni. Celou soutěž svým výkonem ovlivňoval.

Neuvažujete o výjimce ani v tomto případě, kdy jde o zranění?

Ne. Nemám žádné takové úvahy. Měnit v průběhu soutěže pravidlo, které je rozhodující pro baráž, mi vůbec nepřijde korektní.

Nemám na mysli změnu pravidla, ale udělení výjimky. Není velký rozdíl v tom, jestli Jágr nenastoupí, anebo odehraje sedm vteřin.

Nedovedu si to představit ani ve jménu Jaromíra Jágra. Podmínky zranění nebo nezranění mají všichni hráči stejné. Když jakýkoliv hráč přijde před koncem sezony a zraní se, pravidlo na něj dopadne stejně. Jiná věc je, když hraje v klubu kontinuálně, což ale v případě Jágra není. Hrál v NHL, za to já nemůžu, takhle je to dané.

Nepovažujete za nedostatek daného pravidla, když se dá de facto obejít tím způsobem, že hráč naskočí jen na pár vteřin?

Je to o tom, že se počítají nástupy do utkání. Když hráč nastoupí jednou do hry, je v zápise o utkání, považuje se to za absolvované utkání. Tak je popsaný soutěžní a disciplinární řád.

Je to v pořádku? Neuvažujete do budoucna o nějaké úpravě?

Ne, já se tou situací vůbec nehodlám zaobírat. Necítím v tomhle směru nic, co by se mělo upravovat. Pokud kluby pocítí, že je to špatně, že to na ně vrhá špatné světlo, mohou navrhnout změnu toho řádu.

Nemáte trochu obavy z varianty, že Rytíři vyhrají ve čtvrtfinále 4:0, v semifinále povedou a budou muset ztratit aspoň dva zápasy, aby Jaromír Jágr stihl splnit dostatečný počet pro baráž?

Ne, vůbec ne. To jsou jen úvahy novinářů.

Změna formátu v první lize teď postihla šest klubů, které budou skoro na sedm měsíců bez zápasů. Co říkáte na tuto situaci?

Kluby chtěly hrát ještě předkolo, ale to nebylo povoleno. Pokud by se hrálo předkolo, musely by některé kluby skončit ještě o týden dříve. Jiná varianta není, pokud se baráž hraje systémem na dva zápasy doma a dva venku, termínová listina nejde nastavit jinak. Věděli jsme to už před sezonou, ale soutěž je uzavřená, kluby teď můžou trénovat, hrály bez tlaku. Nehrají žádnou dekvalifikační soutěž, která by je stála peníze. Bylo to takhle nastaveno a vědělo se, že některé kluby skončí už v únoru.

Formát soutěže se měnil hlavně kvůli většímu zapojení mladých hráčů, ale takové Litoměřice nebo Benátky, kde tvoří mladíci větší část mužstva, mají v tuto chvíli už po soutěžní sezoně.

Já myslím, že jim soutěžní sezona neskončila. Pokud jsou to mladí hráči, mohou hrát v juniorech, nebo v případě Benátek je může povolat Liberec. Nepovažuju to za žádnou degradaci, sezona pro ně skončila pouze v této kategorii, kde mužstvo už nepůsobí. Mohou dohrát sezonu jinde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy