Jordán dal gól o mantinel, Langhamer udržel čisté konto

Aktualizováno 20. 2. 2019 22:53
Obránce Michal Jordán se po více než třech měsících zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Svým druhým gólem v sezoně zpečetil výhru Chabarovsku nad Barysem Astana 2:0. Český reprezentant skóroval kuriózně při soupeřově power play, když v 59. minutě vyhodil puk z pásma a ten se o mantinel odrazil do branky.

Chabarovsk, dosud nejhorší tým Východní konference, prodloužil svou vítěznou sérii už na pět zápasů. Čisté konto v brance Amuru udržel Marek Langhamer, pro kterého to bylo třetí utkání bez inkasovaného gólu v tomto ročníku.

Michal Řepík gólem a dvěma asistencemi pomohl Podolsku v pravou chvíli ukončit sérii šesti porážek. Po důležité výhře 4:3 nad Dinamem Minsk udržel Viťaz poslední postupové místo v Západní konferenci o bod před Dinamem Riga. Oběma rivalům zbývá sehrát jediný zápas a oba v něm narazí na lídry konferencí. Podolsk bude hostit Jekatěrinburg a lotyšský tým se představí na ledě CSKA Moskva, který si výhrou nad Jaroslavlí 2:1 po samostatných nájezdech zajistil prvenství v základní části a získal Kontinentální pohár.

Řepík druhým tříbodovým výkonem v sezoně zaokrouhlil svoji bilanci v sezoně na 30 bodů (15+15) a posunul se na druhé místo v produktivitě mezi českými hráči za suverénního lídra Jiřího Sekáče z Kazaně. Ten přidal 47. bod (23+24) díky asistenci při porážce 2:3 v prodloužení v Ufě.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 2:0 (Jordán 1+0), Kunlun Red Star - Vladivostok 6:3 (za hosty Kubát a Polák 0+1), Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:4, Ufa - Kazaň 3:2 v prodl. (za hosty Sekáč 0+1), Čerepovec - Dinamo Riga 4:5 v prodl., Nižněkamsk - Petrohrad 0:4, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 2:0, CSKA Moskva - Jaroslavl 2:1 po sam. náj., Dynamo Moskva - Magnitogorsk 1:2, HK Soči - Spartak Moskva 2:0, Viťaz Podolsk - Dinamo Minsk 4:3 (za domácí Řepík 1+2, Mozík 0+1), Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava 7:1.