Jihlavský veterán Válek si před operací ještě střihl bitku. Vítěznou

V Jihlavě vyhráli čeští veteráni nad těmi slovenskými 11:4
O úvodní vhazování se postaral nedávný oslavenec sedmdesátin Richard Farda...
... čemuž přihlížel i starší z bratrů Kaberlů František, který narozdíl od svého bratra Tomáše už ukončil aktivní kariéru.
Zápasu nechyběly ani potyčky. O "bitku" se postaral Oldřich Válek pro kterého to byl dnes poslední hokejový zápas. "Mám potíže s kyčlí už nebudu hrát ani exibice," přiznal po konci zápasu Válek...
... jakožto bývalý hráč Dukly Jihlavy měl Válek v hledišti mohutnou podporu.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
30. 11. 2015 0:14
Jihlavská legenda Oldřich Válek se definitivně rozloučil s hokejovou kariérou. Učinil tak ve svých pětapadesáti letech na nedělním zápase veteránů.

Jihlava – Bývalý hokejový reprezentant Oldřich Válek po utkání mezi českými a slovenskými veterány v Jihlavě definitivně pověsil brusle na hřebík. Čeká jej totiž operace kyčle.

Na ledě však nedal pětapadesátiletý útočník své zdravotní problémy téměř znát. Do branky soupeře se trefil hned dvakrát a v samém závěru si střihl dokonce "bitku" se slovenským Igorem Libou.

"Chudák ani nevěděl, co se děje. Nechtěli jsme si ublížit," smál se bezprostředně po drtivé výhře 11:4 nad Slovenskem. Profesionální kariéru hokejisty ukončil již v roce 1998 v prvoligovém Havlíčkově Brodě.

Jeho jméno je spjato především se čtyřmi tituly jihlavské Dukly. Pravé křídlo odehrálo v nejvyšší soutěži celkem 381 utkání a nasbíralo 317 kanadských bodů. Pravidelně byl nominován i do československého národního týmu

Říkal jste, že to bude váš poslední zápas. Nerozmyslel jste si to?
Samozřejmě, že nerozmyslel. Jsem rád, že mi to tak nějak vyšlo, že jsem neodešel s prázdnou a dal i gól. Už to určitě nevypadá na to, že bych měl v nějakých mezistátních zápasech excelovat. Nebo spíš vůbec nastupovat. To zdraví opravdu není takové, jaké bych potřeboval a raději tomu dám pohov.

Byl to tedy definitivně poslední zápas Oldřicha Válka?
Byl. Na jihlavském ledě určitě.

A jinde?
Možná si nějaký srandamač, kde o nic nepůjde, ještě zahraju. Spíš už tam budu ale jen chodit.

Jak jste se cítil? Původně jste chtěl jen na střídání, ale nakonec jste toho odehrál víc…
Dalo se to. Nebylo to tak hrozné, ale zítra to v práci asi budu cítit.

Na závěr jste si střihl i bitku…
Igor z toho byl vyvalený, vůbec chudák nevěděl, co se děje. Jen chvíli stál a pak jsem mu přetáhl dres přes hlavu. To bylo všechno (smích). Samozřejmě jsme se nechtěli mlátit, abychom si náhodou neublížili. Ten vysvlečený dres stačil.

Co říkáte na lidi, kteří několikrát vyvolávali vaše jméno?
Děkuji jim. Víc na to nemůžu říct, nebo bych bulel.

Česká veteránská reprezentace si po výhře nad Slovenskem vybojovala účast na finálovém turnaji, který se uskuteční v lednu v Moskvě. Postupují i domácí Rusko, Švédsko a Finsko.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy