Jihlava porazila České Budějovice a udržela se v čele první ligy

22. 11. 2015 0:00
Jakub Škarek v brance jihlavské Dukly.
Jakub Škarek v brance jihlavské Dukly. | Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

Praha - Hokejisté Dukly Jihlava zdolali ve šlágru první ligy České Budějovice 4:2 a udrželi se v čele tabulky s dvoubodovým náskokem před Kladnem. Vedle Jihočechů ztratila i Slavia, jež zdolala doma Šumperk až v prodloužení.

V Jihlavě přišlo na střetnutí prvního se čtvrtým celkem soutěže téměř 5000 diváků a od začátku měli lepší náladu ti domácí. Dukla si ještě před polovinou zápasu vypracovala náskok 3:0 a Motoru dovolila snížit jen na rozdíl dvou branek. Úspěch domácích mohl zvýraznit Jakub Flek, jeho švih při trestném střílení však skončil v lapačce budějovického gólmana.

Rovněž Kladno v Benátkách nad Jizerou kráčelo za třemi body bez patrných potíží. I když se domácím na začátku závěrečné třetiny povedlo vyrovnat na 2:2, jejich radost netrvala dlouho. Rytíři třemi rychlými zásahy rozhodli zápas a při chuti byl opět jejich dvorní střelec Vítězslav Bílek. Hattrickem vylepšil svou bilanci v sezoně na 24 zásahů ve 25 utkáních.

Šumperku se v tomto ročníku daří víc venku než doma a znovu to potvrdil v Edenu. Na začátku třetí části šel do vedení 4:3, z mnoha obrovských šancí slávistů se ujala jen individuální akce Jaroslava Markoviče a Draci pak byli blízko k výhře. Jenže rozhodčí jejich trefu v 56. minutě neuznali pro postavení hráče v brankovišti a duel dospěl do prodloužení. To 22 vteřin před jeho vypršením ukončil bekhendovou střelou kanonýr červenobílých David Hruška.

25. kolo první hokejové ligy:

Most - Havířov 2:9 (1:2, 0:4, 1:3)

Branky: 7. Slavíček, 57. Baránek - 22., 30. a 46. M. Kalus, 10. Krisl, 14. Korím, 33. Štumpf, 39. Hudeček, 43. Sedláček, 58. Mazanec. Rozhodčí: Zubzanda - Svobodová, Špringl. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 241.

Jihlava - České Budějovice 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky: 14. Gríger, 23. Flek, 27. Anděl, 30. Skořepa - 30. Kolmann, 39. Heřman. Rozhodčí: Würtherle - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4975.

Třebíč - Litoměřice 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 44. Švec, 57. Bilčík - 16. Z. Doležal, 46. Beránek, 63. Vantuch. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2, navíc Šulc (Litoměřice) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváci: 1520.

Prostějov - Přerov 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 11. Volek, 13. Sova, 24. M. Novák - 2. Šťastný, 28. Milan Procházka, 29. Sikora, rozh. nájezd T. Sýkora. Rozhodčí: Pražák - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:8, navíc Milan Procházka (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4123.

Kadaň - Ústí nad Labem 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 5. D. Kaše, 13. Szathmáry, 22. Hejcman, 30. Račuk - 25. a 56. Kloz. Rozhodčí: Jílek - Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 711.

Benátky nad Jizerou - Kladno 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)

Branky: 28. Plodek, 46. Hrníčko, 57. Paločko - 20., 53. a 59. V. Bílek, 27. a 49. Stach, 53. Rudovský. Rozhodčí: Smitka - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. Diváci: 678.

Slavia Praha - Šumperk 5:4 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky: 28. a 65. D. Hruška, 17. Šafránek, 34. Robinson, 50. Markovič - 22. Fořt, 33. Petira, 37. Drtil, 41. Zdráhal. Rozhodčí: Krob - Rozlílek, Bosák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1352.

1. Jihlava 25 16 2 1 6 84:57 53
2. Kladno 25 13 4 4 4 96:65 51
3. Slavia Praha 25 11 5 3 6 87:55 46
4. České Budějovice 25 11 4 1 9 84:72 42
5. Kadaň 25 12 2 2 9 80:69 42
6. Třebíč 25 11 3 3 8 67:64 42
7. Havířov 25 11 2 1 11 78:75 38
8. Litoměřice 25 7 6 3 9 81:95 36