Ježíšek přijel na skifu. Synek a Francouz nadělovali dárky v dětských domovech

Sport Sport
17. 12. 2020 17:48
Kupu dárků přivezly dětem v dětských domovech v Praze a Plzni známé osobnosti - veslař Ondřej Synek, brankář Pavel Francouz a zpěvák Marek Ztracený.
Video: Sport Invest

Děti se mohly se slavnými osobnostmi nejen vyfotit, ale také si s nimi zahrát hokej nebo zazpívat. Letošní Vánoce jim pak připomenou podepsané dresy hokejového národního týmu, speciální kalendáře, unikátní stolní hry s tematikou ledního hokeje, knihy We Love Hockey a množství dalších dárků včetně kšiltovek, hokejových puků nebo speciálních omalovánek.

V rámci akce, kterou připravila automobilka Škoda společně s nadací Dejme dětem šanci, zamířilo do pěti dětských domovů celkem 625 dárků. "Ty děti mají mnohdy pohnuté osudy a je skvělé, že se jim aspoň takto může udělat radost. Podobné zážitky dávají předvánočnímu času úplně jiný význam," komentoval svou návštěvu Synek, trojnásobný olympijský medailista ve veslování.

"Je fajn, že se hokej dostává do povědomí dětí - když dostanou milý dárek, tak se o sport třeba začnou i více zajímat, takže za mě super akce," doplnil Synka gólman Pavel Francouz.

 

Právě se děje

před 10 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy