Jets děkují Pavelcovi. Skvělý výkon brankáře dal týmu naději

7. 4. 2015 7:02
Brankář Ondřej Pavelec vychytal v pondělním utkání NHL třetí čisté konto v sezoně a dovedl Winnipeg k důležité výhře 2:0 na ledě Minnesoty.
Ondřej Pavelec v utkání proti Minnesotě utěsnil svou branku.
Ondřej Pavelec v utkání proti Minnesotě utěsnil svou branku. | Foto: Reuters

New York - Brankář Ondřej Pavelec vychytal v pondělním utkání NHL třetí čisté konto v sezoně a dovedl Winnipeg k důležité výhře 2:0 na ledě Minnesoty. Český gólman zlikvidoval všech 32 střel soupeře a byl zvolen první hvězdou zápasu.

Jets tak získali další dva body v boji o postup do play off. V tabulce Západní konference poskočili na osmé místo, kde mají jednobodový náskok před Los Angeles, které prohrálo 1:2 po nájezdech ve Vancouveru. Zároveň ztrácejí už jen dva body právě na Minnesotu, které patří první tzv. divoká karta.

Winnipeg dostal do vedení v páté minutě Blake Wheeler, jehož přihrávku v přesilové hře si srazil bruslí do vlastní branky obránce Marco Scandella. Druhý gól přidal v polovině druhé třetiny z dorážky Drew Stafford. O zbytek už se postaral Pavelec, jehož tým zvítězil v sedmém z posledních deseti zápasů. Naopak Minnesota poprvé po třech měsících prohrála třetí utkání za sebou.

"Klíčové je nejen to, kolik toho Pavelec chytí, ale jak. Nehrozí nám tolik nebezpečí z dorážek, protože on buď většinu střel kryje, nebo je vyráží do rohů," zdůraznil trenér Paul Maurice. "Na dnešním vítězství ale mají podíl všichni. Hráli jsme disciplinovaně a chytře," dodal.

Mužstvo pochválil i střelec druhého gólu Stafford. "Byl to od nás precizní výkon na soupeřově ledě. Vše, k čemu jsme je pustili, pochytal Pavelec, zároveň jsme to dnes soupeři hodně znechutili, nedali jsme jim moc prostoru," uvedl.

Nicméně aby si Jets vybojovali účast v play off, čeká je ještě spousta práce. Už dnes nastoupí na ledě St. Louis, ve čtvrtek hrají v Coloradu a na závěr základní části přivítají v sobotu Calgary. Ani Minnesota nemá lehký los - hraje v Chicagu, pak v Nashvillu a následně v St. Louis.

Oba celky každopádně uvítaly porážku obhájců Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří ve Vancouveru vedli od druhé minuty 1:0 a dlouho se zdálo, že náskok udrží až do konce. Ve třetí třetině však domácí vyvinuli velký tlak, který vyvrcholil v 50. minutě spoluprací bratří Sedinů.

Henrik svou 700. gólovou přihrávkou našel zadovkou zpoza branky Daniela a ten dělovkou překonal brankáře Quicka. O vítězství Canucks pak rozhodl ve třetí sérii penaltového rozstřelu Chris Higgins.

Výhra Winnipegu s definitivní platností vyřadila ze hry o play off San Jose a Dallas, v jejichž vzájemném souboji zvítězili Stars 5:1. Čeští útočníci Tomáš Hertl, který nastoupil v dresu Sharks navzdory nachlazení, ani hostující Aleš Hemský se bodově neprosadili.

Výsledky NHL:

Buffalo - Carolina 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 6. Grigorenko, 16. Gionta, 22. Larsson, 37. Ennis - 39. Dwyer, 43. Sjomin, 55. E. Staal. Střely na branku: 25:52. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Ennis, 2. Gionta, 3. Lindbäck (všichni Buffalo).

NY Rangers - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 60. a 65. Stepan, 6. St. Louis, 21. Girardi - 18. Calvert, 35. Daňo, 49. Dubinsky. Střely na branku: 42:32. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Lundqvist, 3. Kreider (všichni Rangers).

Minnesota - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Wheeler, 34. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 32 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19.010. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Pominville (Minnesota).

San Jose - Dallas 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 34. J. Thornton - 28. a 56. Jamie Benn, 1. Sceviour, 18. Eaves, 59. Garbutt. Střely na branku: 24:25. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn, 2. Spezza (oba Dallas), 3. J. Thornton (San Jose).

Vancouver - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 50. D. Sedin, rozh. nájezd Higgins - 2. King. Střely na branku: 38:37. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Läck (Vancouver), 2. Quick (Los Angeles), 3. H. Sedin (Vancouver).