Jekatěrinburg v KHL poprvé prohrál, Kováře předčil Hrachovina

16. 10. 2018 18:30
Hrachovina v Kontinentální lize nastoupil teprve počtvrté, dokázal však zastavit jízdu ligového suveréna.
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg | Foto: ČTK

Moskva - Vítězná série hokejistů Jekatěrinburgu v Kontinentální lize po 18 zápasech skončila. Avtomobilist s brankářem Jakubem Kovářem doma nestačil na Barys Astana, jemuž vychytal výhru 2:1 jiný český gólman Dominik Hrachovina.

Kovář přispěl k vítězné šňůře Jekatěrinburgu čtyřmi čistými konty, to poslední udržel v neděli proti Ufě. Astana ho poprvé překonala v 15. minutě, kdy Patrice Cormier tečoval střelu od modré čáry, tentýž hráč pak v druhé třetině využil přesilovou hru.

V početní výhodě skórovali i domácí, v 45. minutě se zblízka prosadil Francis Paré. Vyrovnat už ale favorit nedokázal, třebaže v poslední třetině vyslal na Hrachovinu 14 střel.

Čtyřiadvacetiletý Hrachovina, který do KHL přišel letos v létě z finské ligy, se do branky Barysu postavil bezmála po měsíci a připsal si čtvrtý start. Po minulé porážce 3:5 v Omsku dostal přednost před Henrikem Karlssonem a poprvé za kazašský celek odchytal celý zápas. Zneškodnil v něm 33 střel.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Novosibirsk 2:1 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Barys Astana 1:2, Magnitogorsk - Ufa 1:2 v prodl.,

18:00 Dinamo Riga - Chabarovsk,

18:30 CSKA Moskva - Kunlun Red Star, Dinamo Minsk - Dynamo Moskva, Kazaň - Jokerit Helsinky, Slovan Bratislava - Vladivostok, Viťaz Čechov - Čerepovec.