Jekatěrinburg uspěl počtrnácté v řadě i bez Kováře. Slovan zůstává dále na dně KHL

Aktualizováno 5. 10. 2018 21:08
Překvapivý suverén KHL z Jekatěrinburgu nezaváhal ani ve čtrnáctém utkání v sezoně a zvítězil v Chabarovsku. Slovan zapsal čtvrtou porážku v řadě na ledě Ufy a ve své konferenci je poslední.
Jakub Kovář na soupisce Jekatěrinburgu nefiguroval, ale Avtomobilist vyhrál proti Amuru i bez něj. | Foto: ČTK

Moskva - Avtomobilist Jekatěrinburg má v Kontinentální hokejové lize plný počet bodů i po čtrnáctém utkání v sezoně. Suverén soutěže dnes zvítězil i bez brankáře Jakuba Kováře 5:2 na ledě Chabarovsku, který utrpěl už šestou porážku za sebou.

V týmu favorita se prosadilo pět různých střelců včetně lídra klubové produktivity Dana Sextona, který si vylepšil bilanci o osmý gól a sedmou asistenci. Domácí, v jejichž brance dostal přednost Jevgenij Alikin před Liborem Kašíkem, sice zlikvidovali dvoubrankové manko, ale od 54. minuty během necelých tří minut třikrát inkasovali a přišli o šanci na čtvrté vítězství v sezoně.

Slovan Bratislava neuspěl po třech domácích porážkách ani na ledě Ufy a nebodoval počtvrté v řadě. Ze 14 utkání vyhrál pouze tři a s pouhými osmi body zůstává v Západní konferenci na poslední příčce.

Kontinentální hokejová liga:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:0, Chabarovsk - Jekatěrinburg 2:5, Vladivostok - Magnitogorsk 3:4 (za domácí V. Polák 0+1), Novosibirsk - CSKA Moskva 0:2, Ufa - Slovan Bratislava 4:1, Omsk - Dinamo Riga 5:2.