Jedničkou draftu útočník MacKinnon. Češi v roli statistů

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 7. 2013 1:00
Útočník Nathan MacKinnon se stal jedničkou letošního draftu NHL, vybralo si jej Colorado.
Nathan MacKinnon chvíli poté, co se stal jedničkou letošního draftu NHL
Nathan MacKinnon chvíli poté, co se stal jedničkou letošního draftu NHL | Foto: Reuters

Praha - Jedničkou letošního draftu NHL se stal kanadský útočník Nathan MacKinnon. Sedmnáctiletého centra si vybralo Colorado, které celý večer zahájilo.

MacKinnon během posledních dvou let působil v celku quebecké juniorské ligy Halifax Mooseheads. V základní části letos nasbíral ve 44 utkáních 75 kanadských bodů. V play off přidal dalších 33.

"Je to neuvěřitelné. Jsem součástí organizace Colorada. Už se nemůžu dočkat začátku tréninkového kempu," radoval se MacKinnon, o němž nový trenér Avalanche Patrick Roy prohlásil, že je připraven naskočit do NHL už od příští sezony.

Evropan přišel na řadu hned poté

Jako druhý byl vybrán nejlepší Evropan, finský talent s ruskými předky Aleksander Barkov, jehož práva získala Florida. Tampa si jako trojku vybrala dalšího útočníka a MacKinnonova spoluhráče z Halifaxu Jonathana Drouina. Až poté přišel na řadu obránce Seth Jones, který byl v průběhu sezony považovaný za hlavního aspiranta na volbu číslo jedna. Jonese si vybral Nashville.

Poté přišel na řadu první Švéd - útočník Elias Lindholm, kterého si vybrala Carolina. Jedenáctkou se stal ruský talent Valerij Ničuškin, o nějž projevil zájem Dallas. Útočník Čeljabinsku mohl skončit i výše, zástupci klubů ale v minulých dnech poukazovali na nejistotu, zda Ničuškin zamíří z KHL do NHL.

Češi byli vybráni pouze tři

V sedmi kolech draftu uslyšela svoje jméno trojice Čechů. Nejvýše se dostal obránce Jan Košťálek, kterého si ve čtvrtém kole jako celkově 114. vybral Winnipeg.

Brankář Patrik Bartošák, synovec Patrika Bonka, může snít o dresu Los Angeles Kings. Stejný tým sáhl i po levém křídle Dominiku Kubalíkovi.

Košťálek, Bartošák i Kubalík v minulé sezoně působili v zámořských juniorských soutěžích. Nebyl tak draftován žádný český hokejista, který hrál v tuzemsku nebo v jiné evropské soutěži.

Čeští hokejisté na draftu NHL 2013 v Newarku (v pořadí tým NHL - hokejista - post - dosavadní tým/soutěž):

114. Winnipeg Jets - Jan Košťálek - obránce - Rimouski/QMJHL.

146. Los Angeles Kings - Patrik Bartošák - brankář - Red Deer/WHL.

191. Los Angeles Kings - Dominik Kubalík - útočník - Sudbury/OHL.

 

Právě se děje

Další zprávy