Češky smutní, jediný gól je poslal domů. Ve čtvrtfinále MS prohrály s Finkami

29. 8. 2021 7:11
České hokejistky prohrály na mistrovství světa v Calgary čtvrtfinálovou bitvu s Finkami 0:1 a na historický postup do semifinále tak nedosáhly. Po první porážce na turnaji je čeká boj o 5. až 8. místo, jejich dalšími soupeřkami budou v pondělí od 1:00 SELČ Japonky. O postupu obhájkyň stříbra z roku 2019 rozhodla ve 36. minutě Sanni Vanhanenová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iihf.com

Svěřenkyně kouče Tomáše Paciny moc toužily vrátit Seveřankám porážku 1:3 ze stejné fáze posledního odehraného šampionátu před více než dvěma lety. S Finkami odehrály výborný zápas a byly v každé třetině střelecky o něco aktivnější. Celkem vyhrály na přesné střelecké pokusy 29:20, jenže po celé utkání ztroskotávaly na bezchybně chytající Anni Keisalaové ve finském brankovišti.

Už v šesté minutě hrály Češky přesilovku a vytvořily si během ní hned několik velkých šancí, jenže soupeřky i s notnou dávkou štěstí odolaly. Pak svou početní výhodu nevyužily ani Finky. Už po jejím skončení měla příležitost Elisa Holopainenová, ale i česká brankářka Klára Peslarová byla připravená.

V úvodu druhé části se k dorážce dostala Michaela Pejzlová, velkou šanci však opět dokázala zlikvidovat Keisalaová. Další možnosti následovaly v přesilovce i při následné hře pět na pět. K vedoucímu gólu měly blízko Aneta Tejralová, Kateřina Mrázová i Denisa Křížová, ale krátce po skončení dalšího trestu Finek udeřilo na druhé straně.

Vanhanenová naskočila z trestné lavice, dostala se do sóla, puk jí sice při pokusu o blafák sjel z hole, jenže Peslarové nešťastně zkomplikovala situaci vracející se Tereza Vanišová a kotouč skončil za brankovou čárou. Právě Vanišová byla blízko vyrovnání v závěru zápasu během oslabení, při power play pak neuspěla ani Dominika Lásková a postup do bojů o medaile tak mohly začít slavit Finky.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary - čtvrtfinále:

ČR - Finsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 36. Vanhanenová. Rozhodčí: Lieffersová, Manthaová (obě Kan.) - Kainbergerová (Rak.), Strongová (USA). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Kanada - Německo 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky: 4. a 29. Spoonerová, 2. Bellová, 16. Jennerová, 36. Poulinová, 44. Daoustová, 54. Fillierová.

Rusko - Švýcarsko 2:3 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 2. Rodnovová, 9. Markovová - 50. Raselliová, 58. Stänzová, 65. Zimmermannová.

USA - Japonsko 10:2 (5:2, 2:0, 3:0)

Branky: 4. a 16. Carpenterová, 4. a 44. Knightová, 15. a 42. Zumwinkleová, 18. Kellerová, 26. Deckerová, 29. Harveyová, 55. Camaranesiová - 11. a 19. Akane Šigaová.