Jaškin zazářil dvěma góly a přihrávkami, Sekáč slavil před 61 tisíci diváků

19. 12. 2019 20:50
Český útočník Dmitrij Jaškin přispěl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly a dvěma asistencemi k vítězství Dynama Moskva nad Čerepovcem 8:1.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Milan Kammermayer

Druhý muž kanadského bodování snížil ztrátu na vedoucího Vadima Šipačova. Kapitán Dynama a Jaškinův spoluhráč z elitní formace si připsal dvě přihrávky a jeho náskok v čele produktivity se zmenšil na dva body.

Jaškin zazářil po třech zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno. V 18. minutě otevřel v pádu skóre a v úvodu druhé třetiny vrátil Dynamu vedení tečí střely Juusa Hietanena. Gól na 2:1 byl nakonec i vítězný. Jaškin má bilanci 16 branek a 22 přihrávek z 38 zápasů. Mezi střelci se dělí o třetí místo.

Chabarovsk vyhrál souboj nejhorších dvou týmů Východní konference v Čeljabinsku 3:2 po nájezdech i díky obránci Michalu Jordánovi, jenž gólem poslal zápas do prodloužení. Za domácí se podvanácté v sezoně střelecky prosadil Lukáš Sedlák, který si navíc připsal asistenci u prvního gólu Traktoru.

V úvodním duelu po reprezentační přestávce se účastník ruského turnaje Euro Hockey Tour Sedlák trefil po 23 sekundách třetí části a poslal domácí do vedení 2:1. V čase 48:48 vyrovnal Jordán po přihrávce Hynka Zohorny a zapsal se mezi střelce potřetí v sezoně a přesně na den po měsíci. Amur ukončil čtyřzápasovou sérii porážek v nájezdech, v nichž neuspěl Sedlák.

Dva dny poté, co právě proti Chabarovsku vychytal čtvrtou nulu v ročníku, inkasoval Jakub Kovář třikrát od Nižněkamsku, ale mohl se radovat z vítězství. Jekatěrinburg vyhrál 4:3, český gólman své mužstvo podržel 36 zákroky.

Útočník Jiří Sekáč si užil zápas před 61.810 diváků na fotbalovém stadionu v Petrohradu, kde s CSKA Moskva zvítězil 1:0. Zápas rozhodl ve 30. minutě Sergej Kalinin. Šlo o druhou nejvyšší návštěvu v historii KHL. Rekord drží loňský zápas stejný soupeřů na tom samém místě, na který zavítalo 67.770 fanoušků.

Výsledky KHL:

Čeljabinsk - Chabarovsk 2:3 po sam. nájezdech (Sedlák 1+1 - Jordán 1+0, H. Zohorna 0+1), Jekatěrinburg - Nižněkamsk 4:3, Kazaň - Ufa 2:1, Dynamo Moskva - Čerepovec 8:1 (Jaškin 2+2), Jokerit Helsinky - Jaroslavl 4:5 po sam. nájezdech, Omsk - Novosibirsk 3:1, Petrohrad - CSKA Moskva 0:1, Viťaz Podolsk - Dinamo Riga 1:0.