Famózní Jaškin. Dalším gólem překonal český střelecký rekord v KHL

20. 2. 2021 18:04
Útočník Dmitrij Jaškin pomohl k výhře Dynama Moskva 5:4 v prodloužení na ledě Jokeritu 36. gólem v ročníku a překonal český střelecký rekord v sezoně Kontinentální hokejové ligy. Za domácí skóroval dvakrát obránce David Sklenička, což se mu podařilo v soutěži poprvé.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Reuters

Kanonýr Jaškin se prosadil v 47. minutě a vyrovnal na 3:3. Odchovanec Vsetína dorážel do branky puk po střele Dmitrije Kagarlického společně se slovenským obráncem Michalem Čajkovským a gól byl nakonec připsán právě sedmadvacetiletému českému reprezentantovi, jenž suverénně vládne střelecké tabulce soutěže.

Jaškin tak překonal český rekord Jana Marka a Pavla Brendla, kteří dali 35 branek v premiérovém ročníku soutěže 2008/09. Zároveň rodák z Omsku vyrovnal druhý nejlepší střelecký výkon v historii soutěže, 36 gólů v minulosti nastříleli Američan Steve Moses a kanadský útočník reprezentující Kazachstán Nigel Dawes. Ve zbývajících dvou zápasech se může na druhém místě osamostatnit. Rekord drží Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž v sezoně 2016/17 zaznamenal 48 gólů.

Jokeritu stačilo jen k bodu nejlepší střelecké představení v KHL obránce Skleničky, jenž skóroval dvakrát v závěru druhé třetiny a poslal domácí do vedení 3:1. Ve 37. minutě se prosadil střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy a ve 40. minutě pálil bez přípravy od modré.

Dynamo ještě v poslední minutě normální hrací doby prohrávalo 3:4, ale v čase 59:33 Oscar Lindberg vyrovnal a v druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře hostů Kagarlickij.