Jarůškovo jméno skandovala celá hala. Řekl si gólem o nominaci?

Foto: Milan Kammermayer
Lukáš Caha Lukáš Caha
30. 4. 2016 7:06
Útočník Richard Jarůšek si svým gólem v přípravném utkání proti Švédsku říká o nominaci na mistrovství světa do Ruska.

Znojmo - Páteční přípravný zápas české reprezentace proti Švédsku byl atypický pro útočníka Richarda Jarůška. Ten na zimním stadionu ve Znojmě odehrál pět sezon, a tak není divu, že jej fanoušci přivítali obrovským potleskem.

Když navíc v jednapadesáté minutě zvyšoval na 5:1, vyprodaná aréna se otřásla v základech. "Nádhera! Měl jsem husí kůži, když fanoušci skandovali mé jméno," rozplýval se ještě po utkání, v němž národní tým zvítězil drtivě 7:1.

Čtyřiadvacetiletý brněnský rodák má za sebou úspěšnou sezonu v Mladé Boleslavi a pozvánku do reprezentace si jistě zasloužil. Zda se podívá i na mistrovství světa do Ruska, zatím zůstává otázkou.

Po tak vysoké výhře musíte být spokojený, že?
Odehráli jsme to perfektně. Bylo to ale i trochu o štěstí, když nám tam napadaly ty góly. Jako tým jsme hráli výborně a plnili pokyny, které nám trenéři dali.

Byl tým po té středě hodně nabuzený?
Řekli jsme si, že to musíme zlepšit a hrát úplně jinak. Chtěli jsme se vyvarovat zbytečných vyloučení, i když ty tam nakonec byly… Myslím si ale, že i ty oslabení jsme zvládli perfektně.

Když tam ty branky začaly padat, chtěli jste jim oplatit tu sedmičku?
Na to jsme vůbec nemysleli. Hlavně jsme chtěli vyhrát a napravit tu středu.

Ve Znojmě jste prožil část své kariéry a gól, který jste dával, pro vás bude hodně cenný, že?
Jsem za to moc rád, protože jsem tu strávil krásná léta. Velmi rád se sem vracím. Mám tu i přítelkyni, takže jsem ve Znojmě i více než doma.

Měl jste tu největší aplaus. Jak vám bylo?
Nádhera. Měl jsem husí kůži, když fanoušci skandovali mé jméno. Jsem rád, že tu na mě nezapomněli. Fandili perfektně, ostatně jako vždycky, když jsem tu hrál. Děkuji jim za to.

Bude nějaké zápisné?
Už jsem dával gól v Rusku a nikdo po mně nic nechtěl, takže snad ani teď (smích).

Myslíte, že by vám ten gól mohl zajistit nominaci?
Nepřipouštím si to. Musím hrát na sto dvacet procent, protože nemám nic jistého a po každém utkání jsem na hraně vyřazení. Musím doufat, že se trenérům budu hodit alespoň do té čtvrté lajny.

Co vám tyto dva zápasy proti Švédsku ukázaly vzhledem k mistrovství světa?
Ukázali jsme si, že na to máme. Troufám si tvrdit, že Švédsko je nejlepší mužstvo v Evropě a my s ním dokázali sehrát takovýto zápas. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy