reklama
 
 

Jaroslavli se do kádru přihlásil i hvězdný Alexej Jašin

9. 9. 2011 19:34
Ruská legenda byla v minulosti kapitánem Lokomotivu

Jaroslavl - Ačkoliv budoucnost týmu Lokomotiv Jaroslavl, jehož většina kádru tragicky zahynula při středečním leteckém neštěstí, je zatím ve hvězdách, ruská média již přinášejí první jména hráčů, kteří by měli pomoci těžce zkroušený tým znovu postavit na nohy.

Zájem hrát za Jaroslavl údajně již projevilo na třicet hokejistů, mezi nimiž se obzvláště vyjímá jméno Alexeje Jašina, dlouholetého matadora NHL a také někdejšího kapitána Lokomotivu.

Sedmatřicetiletý centr odehrál za Jaroslavl ve třech sezonách 122 utkání, v nichž nastřílel čtyřicet branek a na dalších 56 nahrál. V uplynulých dvou ročnících KHL působil v týmu SKA Petrohrad, nicméně po minulé sezoně strávil nějaký čas s týmem New York Islanders a zdálo se, že je na spadnutí jeho návrat do NHL.

Čtěte také:

KHL vstává z mrtvých. Kluby dodají 40 hráčů Jaroslavli
Loučení s hokejisty na Staromáku: kdy a kudy přijít

Krom Jašina se přihlásily desítky dalších hokejistů, především odchovanců, jenž chtějí vzkřísit slavný klub. Podle ruského tisku by se chtěli do Jaroslavle vrátit Dmitrij Vlasenkov (nyní Omsk), Ivan Něprjajev (Dinamo Moskva), Alexandr Suglobov (Nižnij Novgorod), Ilja Gorochov (Mytišči) nebo Vladimir Antipov (Čeljabinsk)

Problémem jsou podle ruských médií peníze. Podle prezidenta Lokomotivu Jurije Jakovleva klub nyní celý svůj rozpočet uvolní na výplatu kompenzací pro rodiny mrtvých hokejistů.

Na platy nových hráčů mít nebude. Jakovlev podle listu Komsomolskaja pravda slíbil, že pozůstalým vyplatí všechny platy mrtvých hokejistů za celou nynější sezonu.

Ligové vedení se nyní snaží přemluvit ostatní kluby, aby hráče, kteří od nich do Jaroslavle odejdou, během nynější sezony platily ze svých rozpočtů. Podle pravidel KHL nesmí mzdové fondy jednotlivých klubů přesahovat částku devět milionů dolarů (přes 160 milionů korun) - právě takovou sumu by musely týmy KHL Lokomotivu fakticky věnovat tím, že budou vyplácet jeho hráče.

Peníze na účty Lokomotivu už ale přicházejí. Kazaňský AK Bars pošle do Jaroslavle všechny peníze, které vybere na vstupném při prvním ligovém zápasu. Sbírky na podporu jaroslavlského týmu byly zahájeny prakticky ve všech ligových městech.

autoři: ČTK, Jakub Šafránek | 9. 9. 2011 19:34

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama