Jaroslavli se do kádru přihlásil i hvězdný Alexej Jašin

ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
9. 9. 2011 19:34
Ruská legenda byla v minulosti kapitánem Lokomotivu
Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl
Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl | Foto: www.khl.ru

Jaroslavl - Ačkoliv budoucnost týmu Lokomotiv Jaroslavl, jehož většina kádru tragicky zahynula při středečním leteckém neštěstí, je zatím ve hvězdách, ruská média již přinášejí první jména hráčů, kteří by měli pomoci těžce zkroušený tým znovu postavit na nohy.

Zájem hrát za Jaroslavl údajně již projevilo na třicet hokejistů, mezi nimiž se obzvláště vyjímá jméno Alexeje Jašina, dlouholetého matadora NHL a také někdejšího kapitána Lokomotivu.

Sedmatřicetiletý centr odehrál za Jaroslavl ve třech sezonách 122 utkání, v nichž nastřílel čtyřicet branek a na dalších 56 nahrál. V uplynulých dvou ročnících KHL působil v týmu SKA Petrohrad, nicméně po minulé sezoně strávil nějaký čas s týmem New York Islanders a zdálo se, že je na spadnutí jeho návrat do NHL.

Čtěte také:

KHL vstává z mrtvých. Kluby dodají 40 hráčů Jaroslavli
Loučení s hokejisty na Staromáku: kdy a kudy přijít

Krom Jašina se přihlásily desítky dalších hokejistů, především odchovanců, jenž chtějí vzkřísit slavný klub. Podle ruského tisku by se chtěli do Jaroslavle vrátit Dmitrij Vlasenkov (nyní Omsk), Ivan Něprjajev (Dinamo Moskva), Alexandr Suglobov (Nižnij Novgorod), Ilja Gorochov (Mytišči) nebo Vladimir Antipov (Čeljabinsk)

Problémem jsou podle ruských médií peníze. Podle prezidenta Lokomotivu Jurije Jakovleva klub nyní celý svůj rozpočet uvolní na výplatu kompenzací pro rodiny mrtvých hokejistů.

Foto: Reuters

Na platy nových hráčů mít nebude. Jakovlev podle listu Komsomolskaja pravda slíbil, že pozůstalým vyplatí všechny platy mrtvých hokejistů za celou nynější sezonu.

Ligové vedení se nyní snaží přemluvit ostatní kluby, aby hráče, kteří od nich do Jaroslavle odejdou, během nynější sezony platily ze svých rozpočtů. Podle pravidel KHL nesmí mzdové fondy jednotlivých klubů přesahovat částku devět milionů dolarů (přes 160 milionů korun) - právě takovou sumu by musely týmy KHL Lokomotivu fakticky věnovat tím, že budou vyplácet jeho hráče.

Peníze na účty Lokomotivu už ale přicházejí. Kazaňský AK Bars pošle do Jaroslavle všechny peníze, které vybere na vstupném při prvním ligovém zápasu. Sbírky na podporu jaroslavlského týmu byly zahájeny prakticky ve všech ligových městech.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy