Lev v prodloužení uspěl, Jaroslavl kosí i hvězdný Petrohrad

Aktualizováno 23. 3. 2014 20:25
Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl vyhráli třetí utkání čtvrtfinálové série na Petrohradem 4:1.
Hokejisté Lva slaví výhru na ledě bratislavského Slovanu nad Doněckem.
Hokejisté Lva slaví výhru na ledě bratislavského Slovanu nad Doněckem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva zvládli další infarktovou zápletku ve čtvrtfinále ruské KHL s Donbassem Doněck na ledě bratislavského Slovanu, kde v prvním prodloužení přečkali dvě oslabení, aby v 74. minutě udeřil právě hříšník Michal Řepík.

Stav série je tak 2:1 na zápasy pro pražský klub, čtvrtý zápas je na programu v pondělí od 19 hodin, hrát se bude opět ve slovenské metropoli.

Zápas Donbass Doněck - Lev Praha jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE!

Lev tentokrát prodloužení s Doněckem zvládl

Poprvé v letošním play off dostal v brankovišti Lvů přednost Engren před týmovou jedničkou Vehanenem. Více práce měl však zpočátku jeho protějšek Leighton. I proto, že už po 62 vteřinách putoval na trestnou lavici Dadonov. Zatímco Pražané svůj nápor gólově nevyjádřili, Donbass ze své první početní výhody udeřil - Azeveda vrátil předčasně do hry povedenou tečí právě předchozí hříšník Dadonov.

I v dalším průběhu měli herně navrch Pražané a ve 27. minutě se dočkali i vyrovnání zásluhou šikuly Kapanena. Uplynulo ovšem jen 50 vteřin a "domácí" měli těsné vedení zpět na své straně, když se po skrumáži před Engrenem prosadil Běluchin.

V závěru druhé části se Pražané museli bránit v oslabení. Zvládli ho ale více než bravurně. Kromě toho, že sami neinkasovali, dokázal z protiútoku vyrovnat Vrána. Při vlastním oslabení zahrozil ve 48. minutě i ukrajinský celek, když tvrdě vypálil Varlamov, Engren byl ale pozorný. V závěru mohli strhnout výhru na jednu či druhou stranu Dadonov a Birner, nakonec ale došlo stejně jako v minulém souboji v Praze na prodloužení.

To bylo ale tentokrát výrazně kratší ve srovnání s pátečním rekordním zápisem do historie. V jeho první desetiminutovce si oba celky zahrály početní výhodu, ale bez efektu. V 72. minutě se proti pravidlům provinil podruhé Řepík, hostující Pražané přežili Běluchinovu příležitost a pár vteřin poté, co se provinilec vrátil na led, také sám rozhodl.

Jaroslavl trápí také boháče z Petrohradu

Hokejisty Lokomotivu Jaroslavl v letošním play off papíroví favorité nezajímají. Po senzačním vyřazení Dynama Moskva dnes obnovený klub, jenž před třemi lety postihla letecká katastrofa, už podruhé porazil hvězdný Petrohrad.

Ilju Kovalčuka a spol. tentokrát Lokomotiv přehrál 4:1 a ujal se v semifinále Západní konference vedení 2:1 na zápasy. Jedinou branku hostí vstřelil český útočník Roman Červenka. A právě vítězové těchto dvou sérií by si to případně rozdali o postup do finále play off.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 3. zápas:

Jaroslavl - Petrohrad 4:1 (za hosty Červenka 1+0), stav série 2:1.

Západní konference - 3. zápas (hráno v Bratislavě):

Donbass Doněck - Lev Praha 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Dadonov (Wilson, Podhradský), 29. Běluchin (Dadonov, Jakucenja) - 28. Kapanen (Birner, O'Byrne), 39. Vrána (Thörnberg), 74. Řepík (Vrána). Rozhodčí: Bondar, Ravodin - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 8:8, navíc Wirtanen, Bartulis - Sekáč všichni 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5161. Stav série: 1:2.

Doněck: Leighton - Kolář, Koněv, Podhradský, Wilson, Bartulis, Razin - Kiiskinen, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov - Kašpar, Varlamov, Kagarlickij - Zacharov, Běluchin, Torjanik. Trenér: Andrej Nazarov.

Lev: Engren - Mäenpää, Nakládal, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Matai, Cingel, Kubalík. Trenér: Kari Jalonen.