Jágrova karta. Noční dokument, který zachránil show

Sport Sport
19. 9. 2012 16:08
Na poslední chvíli získaly hvězdy NHL souhlas a potřebný dokument, aby mohly hrát v zápase Kladno - Slavia
Tak vypadá transferkarta Jaromíra Jágra.
Tak vypadá transferkarta Jaromíra Jágra. | Foto:

Praha - Bylo to větší drama, než nejspíš přinese samotný zápas Kladno - Slavia, které se odehraje v O2 Aréně. Teprve v noci na středu získali čeští hráči z NHL souhlas, aby mohli nastoupit v utkání extraligy.

Na obrázku v tomto článku vidíte transferkartu Jaromíra Jágra, ale stejný dokument muselo Kladno a Slavia ze zámoří vydolovat i v případě Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého, Marka Židlického, Romana Červenky a Vladimíra Sobotky.

Jágr unlimited

Transferkarta je potvrzení, že klub, s nímž mají (měli) hráči kontrakt v zámoří, souhlasí s jejich startem v jiné soutěži. Na tomto dokumentu musí být také podpis samotného hráče (v našem případě vidíte autogram Jaromíra Jágra a jeho bývalého zaměstnavatele Philadelphia Flyers).

Co je možná zajímavé, je kolonka, do kdy se souhlas uděluje. Unlimited, píše se v ní. Zatím se ale nepředpokládá, že by výluka v NHL měla trvat celou sezónu, spíš několik týdnů.

Aktuálně.cz získalo tento dokument z hokejového svazu, kam v noci o půl jedné dorazil po slovní intervenci předsedy svazu Tomáše Krále, sekretáře Martina Urbana, ale také samotného Jaromíra Jágra.

 

Právě se děje

před 14 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy