Top gól podle Lemieuxe, vztek Hextalla a krásná sóla. To jsou slavné Jágrovy trefy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 17. 2. 2024 15:05
V neděli večer se Jaromír Jágr jako čtvrtý Čech v dějinách NHL dočkal největší možné pocty. Pittsburgh Penguins vytáhli jeho dres s číslem 68 ke stropu své haly. Projděte si při té příležitosti desítku slavných Jágrových gólů. Vedle úžasných sólo akcí ze zámoří nechybí ani trefy v reprezentačním trikotu.
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997)
Gól Jaromíra Jágra za Pittsburgh proti Chicagu (1992). | Video: Youtube.com

1992 - Pittsburgh

Přehled začínáme chronologicky, ale zároveň patrně nejkrásnější trefou Jágrovy kariéry. "Byl to zřejmě nejskvělejší gól, který jsem kdy viděl," vyprávěl Čechův hvězdný spoluhráč z Pittsburghu Mario Lemieux.

Jágr necelých pět minut před koncem prvního finále Stanley Cupu 1992 proti Chicagu po parádní akci vyrovnal na 4:4. Při své jízdě od mantinelu doslova vykoupal obranu Blackhawks i s krajanem Františkem Kučerou a bekhendem prostřelil Eda Belfoura.

Penguins vyhráli v prodloužení, nezaváhali ani v dalších třech zápasech a obhájili Stanley Cup. Dvacetiletý Jágr jen stvrdil raketový nástup do NHL.