Jandačův Magnitogorsk v play off KHL končí. Nespasil ho ani Bulířův gól

7. 3. 2019 18:39
Gól Michala Bulíře nepomohl hokejistům Magnitogorsku odvrátit vyřazení z play off Kontinentální ligy. Svěřenci českého trenéra Josefa Jandače prohráli v Ufě 2:3 v prodloužení a osmifinálovou sérii ztratili poměrem 2:4 na zápasy.
Josef Jandač
Josef Jandač | Foto: Reuters

Bulíř ve 37. minutě využil přesilovku a vyrovnal na 1:1, když osamocený před brankářem Juhou Metsolou zakončil bleskovou kombinaci hostů. V play off se bývalý liberecký útočník prosadil podruhé.

Dvě sekundy před koncem druhé části hry vstřelil druhý gól Metallurgu ukázkovým blafákem po úniku americký útočník Nick Shore, ale v poslední minutě třetí třetiny pak skórovali i domácí. Teemu Hartikainen vyrovnal v power play 46 vteřin před koncem.

Magnitogorsk měl výraznou převahu, ale domácí brankář Metsola 46 střeleckých pokusů zastavil. V 72. minutě pak poslal Ufu do čtvrtfinále dorážkou zblízka další finský útočník Joonas Kemppainen.

Branka Jakuba Nakládala a spolehlivý výkon gólmana Alexandera Saláka pomohly hokejistům Jaroslavle k postupu do čtvrtfinále. Lokomotiv zvítězil v šestém utkání úvodního kola play off v Soči 5:2, obránce Nakládal přidal ke gólu ještě asistenci.

Salák se poprvé v play off postavil do branky v předchozím zápase, kdy dostal přednost před Iljou Konovalovem. Lokomotivu hned vychytal vítězství s čistým kontem a v Soči na tento výkon navázal, i když v 11. minutě inkasoval jako první.

Nakládal v 31. minutě přihrál v přesilové hře na čtvrtý gól hostů, v závěru druhé třetiny si pak najel před branku na odražený kotouč a prudkou ranou zvýšil na konečných 5:2. Salák si připsal 25 zásahů.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 6. zápas:

Ufa - Magnitogorsk 3:2 v prodl. (za hosty Bulíř 1+0), konečný stav série 4:2.

Západní konference - 6. zápasy:

HK Soči - Jaroslavl 2:5 (za hosty Nakládal 1+1), konečný stav série 2:4; Dynamo Moskva - Jokerit Helsinky 6:2, konečný stav série 4:2.

před 4 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Policie v Rusku zadržela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.