Říha, Vůjtek, nebo Rulík. Kdo převezme žezlo po Růžičkovi?

Podívejte se, kteří trenéři by mohli po Vladimíru Růžičkovi převzít místo trenéra hokejové reprezentace. Mezi dva hlavní favority patří Miloš Říha a Vladimír Vůjtek.
VLADIMÍR VŮJTEK Další z uznávaných českých trenérů, kterému po mistrovství světa skončilo angažmá u slovenské reprezentace, kterou v roce 2012 dovedl na MS ke stříbrným medailím. Vůjtek, velký hokejový odborník a zkušený kouč, je nyní bez práce a mnozí by ho na uvolněném místě jistě rádi viděli. I sám Tomáš Král řekl, že mezi kandidáty bude. Vůjtek Aktuálně.cz potvrdil, že má o místo zájem.
JOSEF JANDAČ. Jméno tohoto trenéra se bude v souvislosti s uvolněným postem hokejové reprezentace na Výkonném výboru skloňovat možná také. Jandač má zkušenosti z reprezentace, neboť Vladimíru Růžičkovi asistoval při posledním zlatém šampionátu 2010 v Německu, a byl jedním z kandidátů na hlavní post loni, když Alois Hadamczik složil svou funkci. Proti němu však hovoří, že má smlouvu ve Spartě i fakt, že s ní zatím marně čeká na úspěch navzdory každoročním velkým ambicím.
ALOIS HADAMCZIK. To by byla velmi kontroverzní volba a je velmi nepravděpodobné, že by jeho jméno na svazu někoho napadlo. Sám Tomáš Král už řekl, že o Hadamczikovi neuvažuje. Hadamczik se s Růžičkou u reprezentace točil posledních jedenáct let, loni však po olympiádě v Soči ve zlém skončil. Neunesl kritiku médií a rezignoval ve vysílání regionálního rádia Orion.
JAROSLAV ŠPAČEK - Asi by to byla nejodvážnější varianta. Jaroslav Špaček byl dosud asistentem Vladimíra Růžičky u reprezentace a stejnou funkci zastává i v Plzni. Mohl by na práci Růžičky u reprezentace navázat, na druhou stranu ještě nikdy tým sám nevedl.
Foto: Tomáš Liška
Adam Sušovský Sport Adam Sušovský, Sport
10. 6. 2015 11:40
Podívejte se, kteří trenéři by mohli po Vladimíru Růžičkovi převzít místo trenéra hokejové reprezentace.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy