Jan Kovář pomohl v KHL dvěma góly k výhře Magnitogorsku

20. 9. 2013 20:45
Jan Kovář vstřelil v dresu Magnitogorsku dva góly a sehrál své nejvydařenější utkání v KHL. Metallurg díky brankovému příspěvku bývalé opory Plzně porazil 4:1 nováčka soutěže Vladivostok.
Jan Kovář přispěl k výhře Metallurgu dvěma góly.
Jan Kovář přispěl k výhře Metallurgu dvěma góly. | Foto: CPA Eduard Erben

Magnitogorsk - Jan Kovář vstřelil v dresu Magnitogorsku dva góly a sehrál své nejvydařenější utkání v KHL. Metallurg díky brankovému příspěvku bývalé opory Plzně porazil 4:1 nováčka soutěže Vladivostok.

Třiadvacetiletý Kovář se trefil na začátku září hned v prvním utkání sezony, v dalších pěti duelech poté sbíral asistence.

V pátečním zápasu vstřelil v 7. minutě po sólovém nájezdu první gól svého celku a vyrovnal na 1:1. Za necelé dvě minuty tečí Těreščenkovy střely skóre otočil a připsal si vítěznou branku.

Petrohrad vyhrál i posedmé

Pověst největšího favorita soutěže naplňuje Petrohrad, který dnes vyhrál i sedmé utkání sezony a ještě neztratil ani bod.

SKA sice doma prohrával se Spartakem Moskva, ale i díky dvěma gólům největší hvězdy KHL Ilji Kovalčuka skóre otočil na 4:1. Jednu asistenci si připsal český útočník Roman Červenka.

Dokonce na třech gólech svého celku se podílel Lukáš Kašpar z Doněcku. Donbass vyhrál 4:0 v Čerepovci, v jehož brance byl Jakub Štěpánek.

Čeljabinsk - Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Vladivostok 4:1 (Kovář 2+0), Ufa - Novosibirsk 2:3, Čerepovec - Doněck 0:4 (Kašpar 0+3), Jaroslavl - Záhřeb 3:2 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Novokuzněck 6:3, Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 3:2, Petrohrad - Spartak Moskva 4:1 (za domácí Červenka 0+1).