Jakub Vrána postoupil s Hershey do finále Calderova poháru

30. 5. 2016 7:39
Český mladík Jakub Vrána postoupil s farmářským týmem Washingtonu z Hershey do finále Calderova poháru. Hershey se ve finále střetne s Lake Erie, kde letos působí Lukáš Sedlák.
Jakub Vrána
Jakub Vrána | Foto: Jakub Plíhal

Toronto - Hokejisté Hershey s českým útočníkem Jakubem Vránou postoupili do finále play off AHL a čeká je boj o Calderův pohár s týmem Lake Erie. Bears, kteří jsou farmou Washingtonu, vyhráli v pátém utkání finále Východní konference na ledě Toronta Marlies 3:2 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Boj o titul začne ve středu na ledě Hershey.

Dvacetiletý Vrána sice v sedmé minutě neproměnil trestné střílení, ale jeho tým pak získal tříbrankové vedení. Vrána asistoval ve 22. minutě při trefě Christiana Djoose na 2:0 a za 64 vteřin zvýšil Australan Nathan Walker, který do zámoří odešel v roce 2013 z Vítkovic. Marlies už přes finiš vyřazení neodvrátili.

Vrána se díky asistenci posunul se 13 body za sedm branek a šest nahrávek ze 17 utkání na páté místo produktivity AHL za krajana Lukáše Sedláka z Lake Erie. V tabulce střelců mu chybí na vedoucího Sedláka jen gól. Při jejich vzájemném finálovém souboji je jisté, že se počet českých držitelů Calderova poháru rozšíří na 27. Naposledy jej získal loni brankář Patrik Bartošák s Manchesterem.

Bears jsou od roku 2005, kdy se stali farmou Washingtonu, ve finále Calderova poháru popáté. V letech 2006, 2009 a 2010 vyhráli a v roce 2007 podlehli ve finále Hamiltonu. Celkem už vyhráli Calder Cup jedenáctkrát v historii.