Jakub Kovář a Štěpánek vychytali v KHL čisté konto

26. 12. 2014 21:30
Brankáři Jakub Kovář a Jakub Štěpánek se v sobotních zápasech KHL zaskvěli čistými konty.
Jakub Kovář vychytal v tomto ročníku KHL už sedmé čisté konto.
Jakub Kovář vychytal v tomto ročníku KHL už sedmé čisté konto. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankáři Jakub Kovář a Jakub Štěpánek se v sobotních zápasech KHL zaskvěli čistými konty.

Kovář v dresu Jekatěrinburgu zvítězil 3:0 nad Kazaní a drží se ve hře o play off, Štěpánkovým spoluhráčům z Čerepovce stačilo na tříbodovou výhru nad Soči vstřelit dalšímu českému gólmanovi Tomáši Pöpperlemu jediný gól.

Pro Kováře to byla sedmá nula v sezoně, víc jich v celé Kontinentální lize nikdo jiný nemá. Štěpánek neinkasoval podruhé, dosud byl stoprocentní jen v září na ledě Slovanu Bratislava.

Kovář vychytal sedmou nulu v ročníku

Kazaň patří na rozdíl od provinčního Jekatěrinburgu k elitě KHL, podle zisku bodů je aktuálně jejím třetím nejlepším týmem. Jenže na ledě Avtomobilistu narazila.

Kovář zneškodnil všech 35 střel, které na něj mířily, a postaral se o to, že Sněžní leopardi nedali teprve potřetí v sezoně gól. Předtím je udržely zkrátka jen nabité celky Magnitogorsku a Ufy.

Štěpánek čelil jen 15 střelám a jeho tým teď ztrácí ve Východní konferenci na osmé Soči pouhé čtyři body. Pöpperle nestačil na jedinou z 25 ran, v polovině zápasu ho překonal Jurij Trubačov po asistenci Marka Kvapila.

Jan Kovář započal velký obrat

Vědět o sobě dal i mladší bratr Jakuba Kováře Jan v divokém zápase svého Magnitogorsku s Astanou. Favorit v něm doma prohrával ve 13. minutě už 0:4 a na začátku prostřední části 1:5, ale po konci třetiny šli oba soupeři do kabin za stavu 6:6.

K dramatickým změnám zavelel právě český útočník, který zužitkoval přihrávku parťáka z elitního útoku Sergeje Mozjakina a snížil na 2:5. Bod stačil Kovářovi k tomu, aby se posunul před petrohradského Ilju Kovalčuka na druhé místo produktivity KHL.

Metallurg nakonec vývoj utkání překlopil úplně, i když to zvládl až v samostatných nájezdech. Do nich dospěl i zápas v Nižním Novgorodu, kde domácí tým nakonec porazil Dynamo Moskva 2:1. Bod hostům zajistil vyrovnáním v 58. minutě Filip Novák.

Výsledky:

Jekatěrinburg - Kazaň 3:0 (Jakub Kovář čisté konto), Magnitogorsk - Barys Astana 7:6 po sam. nájezdech (za domácí Jan Kovář 1+0), Čerepovec - HK Soči 1:0 (Kvapil 0+1, Štěpánek čisté konto), CSKA Moskva - Omsk 3:1, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Novák 1+0), Slovan Bratislava - Petrohrad 1:6.

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Vojtěch Filip zůstává předsedou komunistů. Pro jeho odvolání při sobotním jednání KSČM v Nymburce sice byla většina přítomných delegátů, ale nikoli potřebné dvě třetiny všech členů ústředního výboru strany. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, ale výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci Kateřiny Konečné na funkci místopředsedkyně.

Ústřední výbor KSČM má 90 členů, do Nymburka jich v sobotu přijelo 78. Pro odvolání předsedy je nutných 60 hlasů, což jsou dvě třetiny všech členů ústředního výboru. Pro Filipovo odvolání hlasovalo dnes 46 delegátů. Kdyby dnes delegáti předsedu, hlasoval by ústřední výbor o novém. Kandidaturu do čela KSČM ohlásila například právě europoslankyně Konečná. Filip vede stranu 16 let.

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.