Jako podle mustru. Rangers doma porazili Ottawu, utkání provázelo několik bitek

5. 5. 2017 6:58
Hokejisté New Yorku Rangers porazili v utkání druhého kola play off NHL na svém ledě Ottawu 4:1 a vyrovnali stav série, v níž prozatím vítězí jen domácí týmy.
Henrik Lundqvist pochytal v utkání celkem 22 střel
Henrik Lundqvist pochytal v utkání celkem 22 střel | Foto: Reuters

New York -  Hrdinou pátého zápasu série mezi New Yorkem Rangers a Ottawou se stal švédský útočník Oscar Lindberg, který v prostřední třetině zvýšil vedení Rangers z 1:0 na 3:0.

Úvodní gól utkání vstřelil v 15. minutě Nick Holden, který se po skvělé přihrávce Kevina Hayese ocitl za obranou Ottawy a šikovným manévrem oklamal brankáře Craiga Andersona. Ve druhé části se Lindberg nejdříve prosadil z úniku dva na osamoceného gólmana Senators a poté zamířil přesně z levého kruhu.

Ottawa do závěrečné třetiny nastoupila bez Andersona a také elitního beka Erika Karlssona. Kapitán týmu hraje v play off hraje s vlasovou zlomeninou nohy a jeho zdravotní stav zjevně zhoršila srážka s J.T. Millerem a Chrisem Kreiderem, který z dorážky přidal čtvrtý gól. O čisté konto připravil Henrika Lundqvista, který kryl 22 střel, přesnou střelou pod horní tyč Kyle Turris.

Poté se na ledě strhlo několik potyček a rozhodčí rozdali v posledních šesti a půl minutách celkem 74 trestných minut.

2. kolo play off NHL

Východní konference - 4. zápas:

NY Rangers - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 23. a 36. Lindberg, 15. Holden, 51. Kreider - 54. Turris. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lindberg, 2. Glass, 3. Grabner (všichni NY Rangers). Stav série: 2:2.