Steel hledá cestu z krize: Přijde Kuba a možná vymění kouče

David Procházka
5. 11. 2012 15:14
Prezident klubu František Černík nevylučuje ani ty na trenérských postech.
Série vítkovických porážek vyvrcholila prohrou 0:5 s Plzní.
Série vítkovických porážek vyvrcholila prohrou 0:5 s Plzní. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejisté Vítkovic se od počátku sezony potýkají s problémy, dvojnásobný finalista z posledních tří ligových ročníků se po nedělní prohře 0:5 v Plzni propadl až na 11. příčku extraligové tabulky a v reprezentační přestávce se dají očekávat změny.

Prezident klubu František Černík nevylučuje ani ty na trenérských postech.

„Od začátku sezony nás provázejí zranění klíčových hráčů. V prvním kole si vykloubil rameno člen prvního útoku Jan Káňa, ve druhém kole stejné zranění postihlo obránce první pětky Tomáše Kudělku, sestava se nám na klíčových postech rozsypala,“ hledá jednu z příčin poklesu výkonnosti František Černík v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Bídná hra, stagnace mladých

Vítkovice přitom byly spolu s Třincem, finálovým přemožitelem z předloňské sezony, před sezonou odborníky hodnoceny jako nejsilnější týmy soutěže. „Bohužel aktuálně hrajeme hodně slabě. Špatně bráníme, přesilovky hrajeme hrozně,“ vidí ze své čestné lóže klubový prezident.

Nahnuté to tak může mít i trenérská dvojice Mojmír Trličík – Zbyněk Moták, která v posledních dvou sezonách s mladým týmem dosáhla výrazných úspěchů. „Ale i ti mladí začínají stagnovat. Musíme z nich dostat více, aby mužstvo nemuseli pořád táhnout Jirka Burger s Viktorem Ujčíkem,“ poukazuje Černík.

Doplnění kádru podpoří bek Kuba

Změny se dají očekávat už v úterý. „Jednali jsme už dneska, ale zítra budeme pokračovat. Musíme s tím něco udělat. Určitě se budeme poohlížet i po doplnění kádru,“ naznačuje Černík, že pouze výměnou trenérů se ve Vítkovicích zabývat nebudou.

Černíkův zeť obránce Pavel Kubina na svém plánu zapojit se do extraligy až na konci listopadu ani ve svízelné situaci Vítkovic nic měnit nehodlá.

„V tuto chvíli ještě není jasné, jestli by NHL nezačala třeba za 14 dní. A právě za dva za tři týdny může být jasněji. Navíc Pavlova dcera a moje vnučka teď začala chodit do první třídy, takže pro ně není jednoduché udělat rozhodnutí, že pojedou sem a vezmou dceru ze školy,“ doplnil Černík na téma svého zetě.

Jednu potěšující informaci však pro fanoušky Vítkovic má. „Už koncem týdne by měl dorazit Filip Kuba a brzy naskočit do sestavy,“ dodal Černík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy