Trenér prý bil hráče, majitel je postrach. Kam dál, Orli?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 3. 2013 11:30
Znojmo znovu skončilo v EBEL lize ve čtvrtfinále.
Znojemští fanoušci si EBEL ligu oblíbili. Jaká je však budoucnost českého klubu v této soutěži?
Znojemští fanoušci si EBEL ligu oblíbili. Jaká je však budoucnost českého klubu v této soutěži? | Foto: www.hcorli.cz

Praha - Hokejisté Znojma minulý týden vypadli ve čtvrtfinále play off Erste Bank Eishockey ligy, když Vídni podlehli 1:4 na zápasy. Sezona tak pro ně skončila stejně jako loni, ovšem rozhodně dříve, než bývalý extraligový celek plánoval.

Jenže to není jediná věc, která fanoušky Orlů trápí. Nepříliš jasná je také budoucnost dalšího působení v rakouské soutěži, v níž hraje i řada dalších mužstev z okolních států.

"Orli zůstávají ve Znojmě," prohlásil prezident klubu Pavel Ohera pro klubový web. Jenže sám připustil, že kvůli malému zájmu regionálních sponzorů má problémy s jeho financováním.

Majitel? Postrach Čech

Před startem sezony proto přišel do klubu nový většinový vlastník, jenž má pomáhat s hledáním generálního sponzora. Jeho jméno však v hokejových kruzích víc než naději vzbuzuje spíš velké obavy.

Podnikatel Pavel Čech patří mezi nejkontroverznější muže hokejového zákulisí. Za jeho působení v Olomouci, Opavě či Havířově tamní, v té době extraligové, celky zkrachovaly. Sám pak čelil také soudnímu stíhání.

Působení Čecha v klubu je podmíněno konkrétním výsledkem. "Pokud Pavel Čech do dubna nepřivede generálního partnera, vrací se jeho podíl v klubu zpět do mého vlastnictví," uvedl Ohera.

EBEL ligu chce koupit Přerov

Dalším faktorem, jenž může ovlivnit budoucnost Znojma v EBEL lize, je nabídka druholigového Přerova na její odkoupení.

"V tuto chvíli nabídka z Přerova leží na stole, je připravený 1 milion euro, tedy zajištěný sezónní rozpočet klubu. Radnice i podnikatelé mají o EBEL enormní zájem," přiznal Ohera zájem přerovského klubu. Ke stěhování by ale podle informací Aktuálně.cz letos dojít nemělo.

Kouč Stloukal skončil

Co však vedení v příštích týdnech vyřešit musí, je příchod nového trenéra. Martin Stloukal totiž na konci týdne u Orlů skončil. Podle jeho slov byly důvodem rozdílné ambice, které byly u Stloukala mnohem větší než u managementu.

Zároveň je však veřejným tajemstvím, že kouč, který Znojmo vedl od října 2011, měl také problémy s některými hráči. Zkušený veterán Marek Uram proseděl část čtvrtfinále jen na lavičce, načež následně odmítl trénovat.

"Dohodli jsme se tak s trenérem. Je zbytečné, abych trénoval, když nebudu hrát," pronesl pro Znojemský deník Uram, jemuž Stloukal vyčítal špatnou hru v přesilovkách.

Prý kopal do hráčů

Slovenskému mistru světa z roku 2002 se nezamlouvaly ani Stloukalovy metody. "Že řve, to dělají i jiní trenéři, ale z kopání do hráče jsem byl překvapený. To se v seniorském mužstvu nedělá," dodal.

Otázek je tedy ve Znojmě dost. Soutěž, jež moravskému městu závidí i řada tuzemských klubů a kterou si sami hodně chválí, by pro příští sezonu neměla být ohrožena. Jak dlouho však v EBEL lize vydrží? O tom se bude rozhodovat nejen na ledě.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy