Jágrův tým prožívá krizi. Zase prohrál

čtk
22. 12. 2006 10:43
New York - Hokejisté New Yorku Rangers nedokázali v NHL zvítězit ani ve čtvrtém utkání za sebou.

Po dvou třetinách čtvrtečního zápasu na Floridě přitom vedli 2:0 po asistencích Karla Rachůnka, Jaromíra Jágra a Petra Průchy. Panteři ale v poslední části vývoj utkání otočili a velkou měrou se na tom podílel Rostislav Olesz.

Oleszovi se daří

Český útočník nejprve nahrál na branku Chrise Grattona, vítězný gól na 3:2 dal sám a byl zvolen třetí hvězdou duelu. Zaznamenal tak již třetí branku během tří zápasů.

"Měli jsme utkání ve svých rukou. Ale když se nedaří, tak přijde i taková prohra," litoval promarněného náskoku obránce Rangers Darius Kasparaitis. "V třetí třetině jsme vypadli ze hry. Zaspali jsme a během šesti sedmi minut vyrobili několik chyb, které nás stály vítězství," popsal klíčové okamžiky brankář Jezdců Kevin Weekes.

Hemský třetí hvězdou

Vyznamenali se i útočníci Edmontonu Aleš Hemský s Petrem Sýkorou. Hemský ve Phoenixu zvýšil na 2:0, ale domácím se podařilo vyrovnat. Rozhodnutí padlo z hole Sýkory, který v závěru uzavřel skóre na 3:2 pro Oilers a byl vyhlášen nejlepším hráčem. Hemský se stal třetí hvězdou.

Sýkora překonal gólmana Coyotes Curtise Josepha rychlou střelou zápěstím po přihrávce Shawna Horcoffa. "Nemířil jsem někam do růžku, prostě jsem se snažil trefit branku a spadlo to tam," řekl o svém patnáctém zásahu sezony novinářům po utkání Sýkora.

Pod vítězný gól se výrazně podepsal i Hemský. Přešel přes tři hráče Phoenixu, zavezl puk do útočného pásma a nahrál Horcoffovi. "Kdykoli se v poslední třetině dotkl puku, bylo jasné, že se něco bude dít," pochválil českého tvůrce hry kouč Oilers Craig MacTavish.

Buffalo drtilo Nashville

Buffalo, nejlepší celek Východní konference, zavítalo na led Nashvillu, který je v tabulce Západní konference hned za vedoucím Anaheimem, a utkání vyznělo jasně pro Sabres. Oba soupeři proti sobě stanuli po více než třech letech a Predátoři v duelu utrpěli těžkou porážku 2:7.

• výsledky a live score z NHL ZDE

Na debaklu Nashvillu se dvěma trefami podílel Aleš Kotalík, přičemž první zásah si připsal již v úvodní minutě. Po jedné asistenci zaznamenali Jaroslav Špaček a Jiří Novotný. Vedle Kotalíka se dvakrát střelecky prosadili i jeho spoluhráči Maxim Afinogenov a Jason Pominville. Na straně domácích dokázal v oslabení skórovat Martin Erat, ale jeho branka debakl příliš nezmírnila.

"Ukázali nám, jak se hraje hokej," povzdechl si kapitán Predators Kimmo Timonen. "Nechali jsme je dělat, cokoli si usmysleli," dodal brankář Nashvillu Chris Mason, který pětkrát inkasoval. Do poslední třetiny už místo něho nastoupil Michael Leighton.

Ručinského šestý gól

Šestý gól sezony vstřelil útočník St. Louis Martin Ručinský. Úsilí Blues podpořil dvěma nahrávkami i jeho kolega z útoku Radek Dvořák a Los Angeles Kings se tak ze St. Louis poroučeli s porážkou 2:5. Nový trenér domácích Andy Murray se tak po pěti nezdarech dočkal druhého triumfu za sebou.

První trefou v NHL na sebe upozornil nováček David Backes. Debutoval v úterý proti Pittsburghu a hned zaznamenal asistenci. I tentokrát se postavil do řady vedle veterána Keitha Tkachuka. "Keith jel přímo na branku, navázal na sebe dva hráče, a tak mi udělal místo mezi kruhy. (Radek) Dvořák mi potom nahrál, zkusil jsem vystřelit a skončilo to v síti," popsal svůj premiérový gól Backes.

Do Bostonu zavítali hokejisté Vancouveru a diviznímu derby jasně dominovali Canucks, kteří přestříleli domácí celek 39:19. Bruins přesto svého soupeře přehráli 2:0 a lví podíl na tom měl gólman Tim Thomas. "Thomas by měl být první, druhou i třetí hvězdou zápasu. Byl úžasný," rozplýval se nad jeho výkonem trenér domácích Dave Lewis.

• program přenosů z NHL ZDE

Černá série Letců

Pittsburgh Penguins dokázali v Atlantě uspět před necelými dvěma týdny, ve čtvrtek se naopak z výhry 4:3 radovali Thrashers. Tučňáci sice v třetí třetině smazali dvoubrankové manko, v samostatných nájezdech ovšem byli úspěšnější domácí. To Ottawa před vlastním publikem neuhájila vedení 2:1, v poslední části třikrát inkasovala a podlehla hokejistům Tampy Bay 2:4.

• o souboji elitních útočníků čtěte ZDE

Momentálně nejhorší tým NHL z Philadelphie v prosinci ještě nepoznal chuť vítězství, a to se nezměnilo ani v Montrealu. Flyers odtud odjeli s porážkou 2:4. Canadiens naopak prokazují dobrou formu a připsali si již pátý úspěch za sebou.

Divizní rivalové se utkali v San Jose, kde se představili Dallas Stars. Hosté zvítězili 3:0 a o jejich triumf se významně zasloužil gólman Marty Turco. Ten dosáhl osmadvacáté nuly v kariéře, navíc se zapsal do statistik i jednou asistencí.

Statistika čtvrtečních zápasů NHL

Boston - Vancouver 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 4. P. Bergeron, 13. Glen Murray. Střely na branku: 19:39. Diváci: 12.348.

Atlanta - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 2. N. Kapanen, 27. Kovalčuk, 39. Vjačeslav Kozlov, rozhodující sam. nájezd Vjačeslav Kozlov - 37. J. Staal, 45. Malone, 60. Crosby. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17.328.

Montreal - Philadelphia 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. Latendresse, 18. Rivet, 40. Mike Johnson (Bonk), 54. Higgins - 26. Knuble, 40. Jeff Carter. Střely na branku: 37:28. Diváci: 21.273.

Ottawa - Tampa Bay 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 23. Heatley, 34. Vermette - 26. St. Louis, 44. Fedotěnko, 49. Ranger, 60. Lecavalier. Střely na branku: 18:30. Diváci: 18.603.

St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 11. Backes (Dvořák), 27. Stempniak, 32. Ručinský, 50. McClement, 60. Jackman (Dvořák) - 42. Kopitar, 44. D. Armstrong. Střely na branku: 22:25. Diváci: 10.390.

Phoenix - Edmonton 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 31. O. Nolan, 44. Y. Perreault - 20. Stoll, 28. Hemský, 59. Sýkora (Hemský). Střely na branku: 23:31. Diváci: 12.704.

Nashville - Buffalo 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky: 9. Erat, 44. Arnott - 1. a 58. Kotalík, 6. a 58. Pominville (u první Špaček), 36. a 38. Afinogenov, 26. Lydman (Novotný). Střely na branku: 31:36. Diváci: 16.616.

Florida - New York Rangers 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 44. Gratton (Olesz), 44. Horton, 52. Olesz - 20. Isbister (Rachůnek), 25. Jason Ward (Jágr, Průcha). Střely na branku: 36:32. Diváci: 17.556.

San Jose - Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Halpern, 27. J. Jokinen, 53. Morrow. Střely na branku: 20:26. Diváci: 17.496.