Jágrův spoluhráč Bergeron získal ocenění za humanitu

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 6. 2013 8:40
Útočník Martin St. Louis z Tampy Bay si připsal druhé individuální ocenění v této sezoně NHL, když obdržel Lady Byng Trophy pro hokejového gentlemana.
Patrice Bergeron
Patrice Bergeron | Foto: Reuters

Chicago - Útočník Bostonu Patrice Bergeron získal King Clancy Trophy pro hráče, který kromě velkých výkonů produkuje také záslužnou humanitární činnost.

Spoluhráč Jaromíra Jágra byl oceněn za program "Patrice's Pals", který umožňuje pacientům z nemocnic a skupinám dětí sledovat domácí zápasy Bruins v TD Garden z luxusních lóží.

Druhé individuální ocenění si v této sezoně NHL připsal útočník Martin St. Louis z Tampy Bay, když obdržel Lady Byng Trophy pro hokejového gentlemana. Sedmatřicetiletý St. Louis už získal Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části. Je také v nominaci na Ted Lindsay Award pro nejlepšího hráče podle Hráčské asociace NHLPA.

Lady Byng Memorial Trophy získal St. Louis potřetí a povedlo se mu to v posledních čtyřech letech. Loni přerušil jeho sérii bek Brian Campbell z Floridy. Kapitán Chicaga Jonathan Toews, jehož dnes čeká druhé finále Stanleyova poháru proti Bostonu, se stal poprvé v kariéře nejlépe bránícím útočníkem soutěže a patří mu Frank J. Selke Trophy.

Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra obdržel Paul MacLean z Ottawy, který v NHL i na lavičce Senators působí teprve druhou sezonu. Kapitán Ottawy Daniel Alfredsson zase obdržel Mark Messier Leadership Award pro vůdčí osobnost.

Bill Masterton Trophy za oddanost hokeji dostal brankář Josh Harding z Minnesoty, kterému byla loni diagnostikována roztroušená skleróza. NHL Foundation Player Award za charitativní činnost patří Henriku Zetterbergovi z Detroitu. Cenu pro nejlepšího generálního manažera získal Ray Shero z Pittsburghu.

Vítězové cen jsou letos v nabitém programu zkráceného ročníku NHL vyhlašováni nikoliv při slavnostním večeru, ale jen v televizním přenosu. V noci na neděli v 1:00 SELČ budou oznámeni držitelé hlavních cen Ted Lindsay Award, Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče, Calder Trophy pro nejlepšího nováčka, Norris Trophy pro nejlepšího obránce a Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře.

Přehled vítězů individuálních cen hokejové NHL:

Frank J. Selke Trophy (nejlépe bránící útočník): Jonathan Toews (Chicago).
Jack Adams Award (nejlepší trenér): Paul MacLean (Ottawa).
Lady Byng Memorial Trophy (hokejový gentleman): Martin St. Louis (Tampa Bay).
Bill Masterton Memorial Trophy (vytrvalost, sportovní přístup a oddanost hokeji): Josh Harding (Minnesota).
Mark Messier Leadership Award (pro vůdčí osobnost): Daniel Alfredsson (Ottawa).
Generální manažer roku: Ray Shero (Pittsburgh).
NHL Foundation Player Award (za charitativní činnost): Henrik Zetterberg (Detroit).
King Clancy Memorial Trophy (za humanitu): Patrice Bergeron (Boston).

 

Právě se děje

Další zprávy