Sport Sport, Red Spo
11. 2. 2009 17:45
Lada Togliatti - Omsk 2:0, Magnitogorsk - CSKA 5:4 SN
Jágrův návrat Omsku nepomohl. Avangard prohrál s Togliatti 0:2.
Jágrův návrat Omsku nepomohl. Avangard prohrál s Togliatti 0:2. | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Hokejisté Omsku prohráli v prvním zápase KHL po reprezentační pauze s Ladou Togliatti 0:2.

Avangard tak ani s uzdraveným Jaromírem Jágrem nenavázal na vysoké vítězství nad Novosibirskem a sibiřský celek spadl v tabulce Charlamovovy divize právě za svého středečního soupeře.

Lada si zajistila domácí vítězství dvěma brankami na začátku třetí třetiny, Omsk už odpovědět nedokázal.

Čeští hokejisté naopak zařídili vítězství Metalurgu Magnitogorsk nad CSKA Moskva v samostatných nájezdech. Marek s Kudrnou poslali domácí rychle do dvougólového vedení, Moskvané ale zápas dokázali otočit.

Ve třetí třetině se pak o vyrovnání postaral Aťušov a Metalurg poslal opět do vedení Rolinek, jenže CSKA se znovu podařilo vyrovnat.

Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých strhl vítězství na stranu domácích Jan Marek.

Lada Togliatti - Omsk 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)