Jágrova bodová jízda pokračuje, Boston ale prohrál

12. 4. 2013 6:25
Jedna asistence Jaromíra Jágra v utkání Bostonu s New Yorkem Islanders domácím k bodům nestačila. Medvědi prohráli 1:2.
Jaromír Jágr přidal 17. asistenci v sezoně
Jaromír Jágr přidal 17. asistenci v sezoně | Foto: ČTK

Boston - Jedna asistence Jaromíra Jágra nestačila Bostonu v domácím utkání NHL s New Yorkem Islanders k bodům nestačila. Medvědi prohráli 1:2.

Hosté na ledě Bruins vedli už od konce první třetiny, po přestávce ale v početní výhodě Boston srovnal. Jágr uržel na pravé kruhu puk, přihrál Campbelovi a ten našel úplně volného Seguina. Bailey ale v 34. minutě přidal druhý gól a to byla i trefa vítězná.

Pro českou osmašedesátku dnešní přihrávka byla už 17. v sezoně a celkově šestým bod za Bruins v pěti zápasech. Nebodoval pouze ve druhém utkání za Bruins proti Canadiens.

Alespoň k bodu pomohl brankou Detroitu Jakub Kindl. Ve 43. minutě zyšoval na 2:1, hned vzápětí ale San José vyrovnalo a v nájezdech pak rozhodlo o vítězství 3:2.

Polák dal premiérový gól

Svou premiérovou trefou v sezoně přispěl Roman Polák St. Louis k váhře 2:0 nad Minnesotou 2:0. Naposledy český bek skóroval 30. září 2011 proti Detroitu. Celkově to byl jeho devátý zásah v NHL.

Blues tak prodloužili svou vítěznou sérii na šest zápasů a upevnili si v Západní konferenci pozici zaručující účast v play off.

Jeden bod a gól si připsal český útočník Tomáš Fleischman v dresu Floridy, ale Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v bráně byl produktivnější a vyhral vysoko 7:2.

Vokoun opět vychytal Pittsburgu výhru

Jets zůstávají na 9. místě Východní konference, bodově už se ale dotáhli na osmé New York Rangers, zároveň stále ztrácejí dva body na první příčku v Jihovýchodní divizi, kterou si po výhře 3:1 nad Carolinou udržel Washington.

Vítězství vychytal Pittsburgu i Tomáš Vokoun.Na ledě Tampy sice dostal tři branky, ale Tučňáci se stejně radovali po konečném skóre 6:3.

Jedním bodem přispěl k výhře Montrealu nad Buffalem Tomáš Plekanec. Ten přihrál na trefu Gionty už v 7. minutě. Canadiens na ledě jasně dominovali a smázli soupeře poměrem 5:1.

Výsledky

Boston - NY Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 24. Seguin (Jágr) - 20. a 34. Bailey. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.565.

Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 47. Flynn - 7. Bourque (Plekanec), 11. Galchenyuk, 25. Gallagher, 38. Markov, 58. Subban. Střely na branku: 15:42. Diváci: 19.070.

Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 12. Giroux - 4. Z. Smith, 55. Greening, 60. Alfredsson. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19.598.

Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 29. a 60. Brouwer, 31. Green - 6. Skinner. Střely na branku: 31:44. Diváci: 18.506.

Detroit - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 30. Abdelkader, 43. Kindl - 3. a rozh. nájezd Marleau, 45. Couture. Střely na branku: 29:30. Diváci: 20.066.

Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)

Branky: 6. a 32. E. Kane, 4. Gagnon, 13. Ladd, 31. Clitsome, 31. Byfuglien, 52. Thorburn - 5. Brennan (Fleischmann), 7. Fleischmann. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15.004.

Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 11. Polák, 50. McDonald. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.947.

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky: 17. a 60. Purcell, 26. Connolly - 5. a 45. J. Jokinen, 7. Dupuis, 22. Kunitz, 42. Malkin, 57. Glass. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 19 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta. Střely na branku: 19:41. Diváci: 19.204.

Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 6. Carter, 8. M. Richards, rozh. nájezd Brown - 37. Stastny, 46. Bordelau. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.118.

6. St. Louis 39 23 2 14 109:98 48
7. Minnesota 40 22 2 16 103:100 46
15. Colorado 41 13 6 22 96:128 32

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" vítězství v divizi. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.