Jágrovi se může splnit sen. Jedná o smlouvě s Montrealem

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 7. 2013 19:45
Jaromír Jágr jedná o smlouvě s Montrealem. Zámořským médiím to potvrdil jeho agent Petr Svoboda.
Agent Petr Svoboda potvrdil, že Jaromír Jágr jedná s Montrealem. Česká osmašedesátka by si tam mohla v jedné formaci zahrát s Tomášem Plekancem.
Agent Petr Svoboda potvrdil, že Jaromír Jágr jedná s Montrealem. Česká osmašedesátka by si tam mohla v jedné formaci zahrát s Tomášem Plekancem. | Foto: Reuters

Montreal - Jaromír Jágr by se konečně mohl dočkat spolupráce s Tomášem Plekancem a vysněného angažmá v Kanadě. Jeho agent Petr Svoboda zámořským médiím potvrdil, že jedná o jednoletém kontraktu s Montrealem.

"Jaromír Jágr vždy chtěl hrát v Montrealu. Bavili jsme se o tom s Marcem Bergevinem (generálním manažerem Canadiens) včera. Zájem je vzájemný, ale rozhodnutí je nyní na Kanaďanech," cituje Svobodu server tvasport.cz.

"Jágrovi se líbilo, jak Montreal hrál v loňské sezoně a rád by přispěl k jejich úspěchu," doplnil Svoboda, který sám v Montrealu žije a v sezoně 85/86 s Canadiens vyhrál Stanley Cup.

Klapne napotřetí toto spojení?

O spojení Jaromíra Jágra s Montrealem se mluví už třetím rokem. Canadiens se zajímali o Jágrovy služby už v době, kdy se vracel z Ruska do NHL. Montreal patřil mezi jeho zájemce i loni v létě a mluvilo se o něm také letos na jaře, když Jágr odcházel z Dallasu.

Jágr se nikdy netajil tím, že by si v Montrealu rád zahrál. Láká ho spolupráce s kladenským kamarádem Tomášem Plekancem a také šance zahrát si nejslavnější soutěž v Kanadě, kde Jágr ještě nikdy nepůsobil.

Z možného angažmá Jágra v jednom z nejhokejovějších měst na světě jsou k vytržení i fanoušci.

Montreal už na trhu s volnými hráči získal pětatřicetiletého Danny Briera z Philadelphie, který s Canadiens podepsal dvouletou smlouvu v hodnotě osmi milionů dolarů. Pod platovým stopem mají Habs před příští sezonou ještě čtyři miliony rezervu.

Jágr bude nejspíše ochoten jít s platem dolů

Jágr měl loni v Dallasu smlouvu na 4,55 milionu dolarů. Sám se ale po sezoně nechal slyšet, že kvůli sníženému platovému stropu bude v jednačtyřiceti letech mnohem těžší získat smlouvu, takže se dá očekávat, že půjde sám s cenou dolů.

Svoboda očekává, že bude s vedením Montrealu jednan znovu v nejbližších dnech. Mezitím se bude bavit také s ostatmínimi kluby.

"Nikam nespěcháme, Jarda chce čas na to, aby se rozhodl," řekl.

Jágra chce i Tampa a Washington, Boston s Flyers jsou ze hry venku

Montreal každopádně není jediným zájemcem. Nově se prý o Jágra zajímá také Tampa Bay a Washington, kde už Jágr v minulosti působil. Oba celky hledají ještě jedno křídlo, které je schopné hrát v elitních dvou formacích a pomoct na přesilovkách.

Floridský celek totiž přišel na začátku přestupního termínu o svého dlouholetého kapitána Vincenta Lecavaliera, z hlavního města Spojených států odešel centr Mike Ribeiro. Pokud by se Jágr rozhodl pro "Caps" mohlo by dojít na zajímavé spojení sil české star a ruského cara Alexandera Ovečkina.

Po podpisu Jarome Iginly je prakticky definitivně vyloučeno, že by Jágr pokračoval v Bostonu, se kterým si letos zahrál finále Stanley Cupu. Kvůli naplněnému platovému stropu teď v úvahu nepřipadá ani Philadelphia. Z původních zájemců tak zbývá ve hře už pouze New York Rangers.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy