Jágrovi návrat do Philadelphie nevyšel, slavil Voráček

24. 4. 2013 7:12
Legendární útočník Jaromír Jágr poprvé hrál na ledě Philadelphie, jejíž dres oblékal loni. Na jejím ledě prohrál s Bostonem 2:5.
Proti Philadelphii neměl Jágr k úsměvům důvody.
Proti Philadelphii neměl Jágr k úsměvům důvody. | Foto: ČTK

New York - Český hokejový útočník Jaromír Jágr se v úterním utkání NHL poprvé představil na ledě svého bývalého klubu Philadelphie, v němž strávil celou uplynulou sezonu, s Bostonem si ale odvezl porážku 2:5.

Dvěma góly se v úterý blýskl Roman Červenka, ani on ale s Calgary neslavil vítězství, Flames prohráli na ledě Nashvillu 3:4.

Jágr bodoval v úvodu, Voráček na konci

Jágr si při svém návratu do Philadelphie připsal jednu asistenci, když v 5. minutě přihrál Reddenovi na vyrovnávací gól na 1:1. "Letci" získali rozhodující náskok v polovině druhé třetiny, když skórovali dvakrát během sedmi sekund.

Na 4:1 pak ve 46. minutě zvýšil svým 21. gólem v sezoně nejproduktivnější český hráč v NHL Jakub Voráček. Autorem druhého gólu Bruins byl David Krejčí.

Červenka se prosadil dvakrát

Červenka zaznamenal svůj osmý a devátý gól ve svém premiérovém ročníku v NHL. Po jeho prvním zásahu se Flames ve 28. minutě dostali do vedení 2:1, pak však třikrát za sebou inkasovali a Červenka v 56. minutě pouze korigoval na konečných 3:4.

Klíčový zápas o postup do play off nezvládli hokejisté Winnipegu, kteří s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli Washingtonu 3:5. Capitals si tak zajistili první místo v Jihovýchodní divizi.

Naopak Jets na 9. místě Východní konference ztrácejí bod na osmé New York Rangers, kteří prohráli 2:3 na ledě Floridy. Winnipeg už ale čeká pouze poslední zápas základní části ve čtvrtek s Montrealem, zatímco Rangers hrají s Carolinou a poté ještě s New Jersey.

Noční výsledky NHL:

New Jersey - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 14. Eliáš (Židlický), 18. Josefson, 25. Sullivan (Židlický) - 27. Pacioretty, 40. Eller. Střely na branku: 24:21. Diváci: 15.219.

Washington - Winnipeg 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Branky: 4. Hendricks, 18. Chimera, 35. Bäckström, 38. Perreault, 60. Ovečkin - 21. E. Kane, 35. Wheeler, 52. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, ze 40 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.506.

Carolina - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Sjomin, 17. J. Staal (Tlustý), 38. Dwyer, rozh. nájezd Nash - 7. Boyes, 28. Bailey, 59. Tavares. Střely na branku: 32:39. Diváci: 16.601.

Philadelphia - Boston 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 2. Hartnell, 32. Read, 32. Lauridsen, 46. Voráček, 49. Gagne - 5. Redden (Jágr), 49. Krejčí. Střely na branku: 30:41. Diváci: 19.717.

St. Louis - Colorado 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 12. Stewart, 23. Berglund, 26. McDonald (Sobotka) - 36. McLeod. Střely na branku: 34:18. Diváci: 15.427.

Nashville - Calgary 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky: 15. Legwand, 39. Spaling, 44. Watson, 45. Halischuk - 28. a 56. Červenka, 6. Brodie. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.113.

Minnesota - Los Angeles 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 17. Coyle, 17. Clutterbuck - 40. Carter. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.825.

Florida - New York Rangers 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 26. Fleischmann (Kuba), 48. Goc (Fleischmann), 59. Shore - 43. Pyatt, 60. Brassard. Střely na branku: 16:38. Diváci: 17.758.

San Jose - Dallas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 13. Torres (Havlát), 55. Pavelski, 55. Couture - 15. Roussel, 21. Eriksson. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.562.

Pittsburgh - Buffalo 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Branky: 14. Kunitz, 52. Iginla - 13. a 60. Vanek, 47. Hecht, 58. Ott. Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.630.