Jágrova trefa k vítězství Rangers nevedla

zh
26. 11. 2007 7:01
NY Rangers prohráli doma s Dallasem 2:3
Torontský brankář Vesa Toskala kryje střelu Jaromíra Jágra z New Yorku Rangers.
Torontský brankář Vesa Toskala kryje střelu Jaromíra Jágra z New Yorku Rangers. | Foto: Reuters

New York - Skóre nedělního zápasu NHL New York Rangers vs. Dallas načal domácí útočník Jaromír Jágr.

Byl to jeho první bod po dlouhých pěti zápasech, v nichž vyšel naprázdno. Naposledy bodoval 14. listopadu v zápase s New Jersey.

Tehdy ho motivovala i šance oddálit 500. vítězství gólmana Martina Brodeura. Zaznamenal gól a asistenci a stal se hlavní hvězdou zápasu.

Podobně jako se střelecky trápí Jágr, trápí se celý tým Rangers. Utkání s Dallasem bylo již jejich čtvrté v řadě, kdy nedokázali dát více jak dva góly.

Minutu před první sirénou vyrovnal za Dallas Jussi Jokinen. Minutu po začátku druhé třetiny poslal Jezdce opět do vedení Brendan Shanahan. O deset minut později srovnal v přesilovce Loui Eriksson.

Ve třetí části se trefil již jen dallaský kapitán Brenden Morrow. Jeho gól na 3:2 rozhodl o těsném vítězství hostů.

''Myslím si, že jsme hráli opravdu dobře. Měli jsme hodně šancí, pouze jsme nestříleli góly. Udělaly jsme několik chyb a ty oni využili ke skórování," zhodnotil zápas podle stránek nhl.com český útočník.

Jágr jediným bodujícím Čechem

Trefa Jaromíra Jágra byla zároveň jediným bodem, kterého dosáhli Češi ve čtyřech nedělních zápasech.

Na Roberta Luonga nevyzrál ani jeho jmenovec Robert Lang. Brankář Vancouveru vychytal proti Chicagu čisté konto. | Foto: Reuters

Dařilo se jiným. O domácí výhře Anaheimu nad Los Angeles 3:2 rozhodl dvaadvacetiletý centr Ryan Getzlaf dvěma brankami.

Dva body zaznamenali v zápase i jeho spoluhráči z počátku  abecedního seznamu anaheimského kádru - obránce Francois Beauchemin a pravé křídlo Todd Bertuzzi. Oba dvakrát přihrávali na gól.

Dvoubrankový zápas předvedlo i třiatřicetileté pravé křídlo St. Louis Jamal Mayers doma proti Calgary.

Na neděli budou na rozdíl od Čechů rádi vzpomínat i brankáři Vancouveru a St. Louis.  Roberto Luongo i Emmanuel Legace vychytali čisté konto a stali se hlavními hvězdami svých střetnutí.