Jágrova show: 17 minut na ledě ve stínu Červenky

Adam Sušovský
20. 9. 2012 7:00
Jaromír Jágr se po osmi letech vrátil do extraligy, přislo se na něj podívat víc než 15 tisíc diváků. Přestože byl na ledě mnohem víc vidět Roman Červenka, patřil zápas právě legendě.
Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Zaplněná O2 arena, natěšení fanoušci a Jaromír Jágr. Hokejová extraliga zažila po osmi letech další show, ve které hrála hlavní roli největší česká legenda.

Kladno v ní prohrálo se Slavii, nejlepším hráčem na hřišti byl Roman Červenka, přesto všechny mnohem víc zajímal tahák úplně jiné kategorie - Jaromír Jágr.

To jemu aplaudovali diváci po skončení utkání ve stoje, to ho na ledě při nástupu na led vítali obrovským rykotem. A hlavně jemu přáli vstřelit branku nejvíc.

Na Jágra se přišlo podívat víc než patnáct tisícovek diváků, o něco míň, než při poslední výluce. Lidí, kteří přišli jen kvůli němu bylo nejvíc a netajili se tím.

První dotek s pukem, byl z toho gól

Fanoušci obou týmů se usadili za brankami, jinak na tribuně seděli spíše nestranní diváci, kteří se přišli podívat, co ve čtyřiceti letech ještě umí olympijský vítěz, mistr světa a majitel Stanley Cupu.

V tiché atmosféře ale i je akce borců z NHL několikrát donutily k hlasitému potlesku.

Jágr na ledě podle měření Aktuálně.cz nakonec strávil 17 minut a 18 vteřin, svým typickým drzým průnikem středem hřiště mezi zkoprněnými obránci připravil první branku svému parťákovi Tomáši Plekancovi.

Jágr na začátku akce teprve podruhé v utkání naskočil na led a vůbec poprvé se na něm potkal s pukem.

Byl unavený, na ledě byli lepší

Pak už hvězdný hokejista tolik vidět nebyl, na ledě ho skvělým výkonem zastínil hlavně Červenka v dresu soupeře. Přesto při každém jeho doteku s pukem diváci zpozorněli a nechybělo moc, aby se i Jágr střelecky prosadil.

Obránci při jeho nájezdech ustupovali, měli z něj strach a agilní spoluhráči Tomáš Plekanec s Jiřím Tlustým toho častokrát využívali. "No jo, mám 110 kilo a rozjíždím se od vlastní brány," vtipkoval Jágr.

Své šance ale urostlý útočník nedal, ve skvělé pozici několikrát promáchl skákavý puk, nebo nedokázal podtrhnout sólo povedeným blafákem.

Roli možná sehrála únava, která byla na Jágrovi vidět i v poslední řadě arény. V závěru při cestách na střídačku viditelně tahal nohy a byl vůbec rád, že slezl z ledu.

"Už nejsem nejmladší," usmíval se. "Moc jsem toho v noci nenaspal, ve čtyřiceti už navíc nejsem zvyklý na tolik prostoru na ledě. Byl to ale první zápas, ještě potrénuju a bude to lepší."

"Kdybyste věděli, co všechno se semlelo do tří v noci, tak by i pro vás bylo vítězství, že se zápas vůbec uskutečnil. Byli jsme připraveni ho zrušit," řekl Jágr novinářům po zápase.

Jsem rád, že jsem to přežil

Jako majitel Kladna totiž noc před zápasem zažil možná nejtěžší chvíle své manažerské kariéry. Sám o půl noci volal nejvyšším mužům v NHL, aby urychlili vyřízení přestupů. Dlouho totiž hrozilo, že hráči z NHL do zápasu před téměř vyprodanou arénou nebudou moct nastoupit.

"To bych byl mrtvej muž, jsem rád, že jsem to vůbec přežil. Ale jsem z toho hluchý i slepý," vtipkoval Jágr s úlevou.

Zachoval se fér, nemyslel jen na sebe. Vždyť díky němu nastoupili do zápasu i Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou, kteří rozhodli zápas ve prospěch soupeře.

"Možná nám vyhrál zápas, ale to by jinak nebyl on. Je to hodný a čestný kluk, jen takového ho znám," uznal trenér Slavie Vladimír Růžička.

"Nakonec to klaplo, atmosféra byla výborná. Zaplnit tuhle halu není lehké, spoustě týmům a hudebním skupinám se to nepovedlo. Je vidět, že si i v Česku lidi stále umí najít cestu na zimák. Chci jim poděkovat," dodal Jágr.

Jeho příští show bude na scéně kladenského zimního stadionu. Už v pátek večer v konečně domácím utkání s Vítkovicemi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy