Jágrova sezona: Nejlepší Ďábel, pokořitel rekordů a legend

Projděte si obrazem letošní sezonu Jaromíra Jágra, která byla v NHL jeho jubilejní dvacátá
Před touto sezonou se Jaromír Jágr rozhodl, že vyzkouší už sedmý zámořský klub. Kývl na nabídku New Jersey Devils, kde se navíc mohl opřít o zázemí svých krajanů Patrika Eliáše, Marka Židlického a Rostislava Olesze (ten však brzy mužstvo opustil). Ďáblové si od tohoto nákupu slibovali, že dokáže nahradit jinou legendu. Kanonýr Ilja Kovalčuk se totiž vrátil domů do Ruska.
Jágr podepsal jednoletou smlouvu, která mu garantovala příjem dva miliony dolarů, další dva miliony si měl vydělat v případě odehrání minimálně čtyřiceti zápasů.
Premiéra se však Jágrovi nepovedla. Možná i z důvodu předchozího zranění, kvůli němuž vynechal přípravná utkání. Ďáblové v Pittsburghu prohráli 0:3, což byla pro Jágra první porážka po příchodu do nového klubu vůbec. Zároveň poprvé při svém debutu nezískal ani bod. Přesto se od trenéra Petera DeBoera dočkal pochvaly. "Myslím si, že hrál excelentně," prohlásil DeBoer.
Nevyšel mu ani úvodní zápas na domácím ledě. Devils padli s New Yorkem Islanders 3:4 po samostatných nájezdech, Jágr při své exekuci neuspěl.
Foto: Reuters
Sport Sport
14. 4. 2014 7:35
Projděte si obrazem letošní sezonu Jaromíra Jágra.

Jaromír Jágr má za sebou jubilejní dvacátou sezonu v NHL. Pokořoval v ní ceněné milníky, posouval se výš v historických tabulkách a překonával jiné legendy. S New Jersey se však do play off nedostal.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy