Jágrova premiéra: Vítězný gól, asistence, hvězda utkání

24. 9. 2011 11:05
Philadelphia vyhrála na ledě Detroitu 3:1
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii.
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii. | Foto: ČTK/AP

New York - Devětatřicetiletý útočník Jaromír Jágr ve svém prvním utkání za Letce z Philadelphie jasně ukázal pochybovačům, že i na sklonku kariéru může v zámořské NHL zářit.

Český hokejista přispěl k výhře Flyers v přípravném zápase na ledě Detroitu vítězným gólem a jednou asistencí. Philadelphia zvítězila 3:1 a Jágr byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Premiéra nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL se sice kvůli problémům s vízy dlouho odkládala, nakonec ale stála za to.

Rasismus v NHL. K Simmondsovi přilétla banánová slupka
VIDEO Likvidace v NHL. Jágrův parťák dostal 10 zápasů
Jágr: Je mi 39, NHL už asi dominovat nebudu
Jágr za Letce znovu nenastoupil, má potíže s vízy

Jágr zařídil obrat duelu již v první třetině. Red Wings sice brzy vedli po gólu Brunnströma, v 18. minutě však za asistence slavné osmašedesátky vyrovnal James van Riemsdyk.

Za dalších dvaapadesát vteřin přišla Jágrova chvíle, když střelou zápěstím zápas rozhodl. Výhru Letců potvrdil ve druhé třetině třetím gólem Matt Read.

I přes vydařené přestavení Jágr po zápase zopakoval, že po tříletém působení v Rusku pro něj bude těžké zvykat si na užší kluziště.

"Chvilku mi to asi bude trvat, než si zvyknu. Jsou to dva odlišné sporty se stejnými pravidly. V Rusku se o hodně víc bruslí, tady je zase styl agresivnější. Za tři roky, co jsem NHL nehrál, se navíc hokej změnil," poznamenal legendární hráč.

Prosadili se i další čeští hráči

V přípravě se dařilo i dalším Čechům. David Krejčí jednou skóroval při vítězství Bostonu nad Islanders 6:3. Za Ottawu skóroval Milan Michálek.

Prosadil se i Michal Řepík při porážce Floridy na ledě Tampy Bay.

Minnesota porazila v prodloužení Columbus i díky obránci Marku Židlickému, který si připsal dvě asistence.

Gólman Tomáš Vokoun chytal za Washington v zápase na stadionu Chicaga. Dvě třetiny sice držel čisté konto, jeho tým však nakonec prohrál 2:3.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:

Carolina - Nashville 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 1. a 41. Ponikarovskij - 38. Legwand, 46. Hillen, 47. Ch. Mueller.

Boston - New York Islanders 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)
Branky: 29. Krejčí, 30. P. Bergeron, 49. Seidenberg, 49. Marchand, 56. Boychuk, 56. Peverley - 2. a 10. Reese, 39. Frischmon.

New Jersey - New York Rangers 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Henrique, 28. Josefson, 37. Kovalčuk - 5. B. Richards, 6. Stepan, 22. Gáborík, 57. Bell.

Toronto - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 29. Kessel - 8. Tropp, 53. Pominville.

Detroit - Philadelphia 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Brunnström - 18. Van Riemsdyk (Jágr), 19. Jágr, 31. Read.

Tampa Bay - Florida 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 27. a 33. Shannon (na první Kubina), 9. Ritola (Kubina), 41. Aston, 59. Lecavalier - 45. Skille, 57. Řepík.

Ottawa - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. a 16. Smith (na první Kuba), 32. M. Michálek - 33. a 38. Pacioretty, 60. Gomez, rozhodující sam. nájezd E. Cole.

Colorado - St. Louis 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 53. Barrie (Hejduk), 60. Stastny - 9. Gračev, 46. Cracknell, 60. Backes.

Minnesota - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 28. a 62. Heatley (na druhou Židlický), 6. Foucault (Židlický), 41. Setoguchi - 13. MacKenzie, 24. Tjutin, 31. Russell.

Chicago - Washington 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 44. a 47. Stralberg, 57. Saad - 14. Ward, 53. Hendricks. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 23 z 26 střel a měl úspěšnost zákroků 88,5 procenta.

San Jose - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Irwin, 20. Boyle, 29. D. Murray, 38. Mitchell, 59. A. Murray - 35. Getzlaf.