Jágrmánie #2: Dráhy posilují spoje, čekají nápor Pardubic

Adam Sušovský
25. 9. 2012 13:20
Na Jaromíra Jágra bude zítra v Praze nejspíš znovu vyprodáno. Kladno v O2 areně hostí Pardubice, ze kterých se na Prahu valí tisícovky fanoušků. České dráhy už posílily spoje.
Jaromír Jágr plní hokejové arény.
Jaromír Jágr plní hokejové arény. | Foto: CPA - Eduard Erben

Pardubice - Hurá na Prahu! Pardubice chtějí být v O2 areně znovu doma. Na zítřejší utkání s Jágrovým Kladnem se z východních Čech do metropole chystá nápor tisícovek fanoušků.

Má to být velkolepé. Fanklub chystá obdobnou akci, jako v únoru 2005. Tehdy na zápas Slavia - Pardubice dorazilo téměř 15 tisíc fanoušků, kteří v drtivé většině fandili hostům.

"Věříme, že budeme mít v O2 areně tradičně domácí prostředí," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí pardubického klubu Jan Hrabal.

"Těžko ale říct, jestli překonáme náš historicky nejpočetnější výjezd a kolik tisícovek lidí z Pardubic na hokej nakonec vyrazí. Uvědomujeme si, že řada diváků nebude fandit ani jednomu celku. Někteří lidé se půjdou podívat jen na Jágra," doplnil Hrabal.

Dráhy posilují spoje

Na obrovský nápor se připravují i České dráhy, které na trase mezi Pardubicemi a Prahou posilují spoje. "Je to aktivita fanklubu, který se hodlá vypravit vlakem," řekl Hrabal.

Dráhy přidaly čtyři vagony do spoje, který vyjíždí těsně před utkáním na Prahu a další čtyři do spoje, který by měl fanoušky Pardubic odvést po hokeji domů. Celkem se kapacita vlaků zvýšila o 400 míst.

Pardubický kotel má předem rezervovány dva sektory za brankou, další fanoušci si museli vstupenku zajistit v předprodeji.

Zbývají poslední stovky lístků

Podle tiskového mluvčího Kladna Víta Herala je o utkání minimálně stejně velký zájem, jako o duel Kladna se Slavii. Ten minulý týden sledovalo v O2 areně 15 575 diváků.

Toto číslo ovšem může být ve středu překonáno. Krom několika stovek lístků, které jsou dle Herala k dispozici v pokladnách na Kladně, už totiž zítra do volného prodeje zamíří pouze 400 vstupenek.

Jistou naději pro opozdilce přitom ještě skýtají sice zarezervované dosud ale zatím nezaplacené lístky, kterých je dle informací Aktuálně.cz 1100. V případě, že se k nim objednatelé nepřihlásí, o půlnoci zamíří opět do prodeje.

Druhý díl Jágrovy show je v Praze na programu ve středu v 18:15 a Aktuálně.cz z něj chystá online přenos.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy