Jágrmánie #2: Dráhy posilují spoje, čekají nápor Pardubic

Adam Sušovský
25. 9. 2012 13:20
Na Jaromíra Jágra bude zítra v Praze nejspíš znovu vyprodáno. Kladno v O2 areně hostí Pardubice, ze kterých se na Prahu valí tisícovky fanoušků. České dráhy už posílily spoje.
Jaromír Jágr plní hokejové arény.
Jaromír Jágr plní hokejové arény. | Foto: CPA - Eduard Erben

Pardubice - Hurá na Prahu! Pardubice chtějí být v O2 areně znovu doma. Na zítřejší utkání s Jágrovým Kladnem se z východních Čech do metropole chystá nápor tisícovek fanoušků.

Má to být velkolepé. Fanklub chystá obdobnou akci, jako v únoru 2005. Tehdy na zápas Slavia - Pardubice dorazilo téměř 15 tisíc fanoušků, kteří v drtivé většině fandili hostům.

"Věříme, že budeme mít v O2 areně tradičně domácí prostředí," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí pardubického klubu Jan Hrabal.

"Těžko ale říct, jestli překonáme náš historicky nejpočetnější výjezd a kolik tisícovek lidí z Pardubic na hokej nakonec vyrazí. Uvědomujeme si, že řada diváků nebude fandit ani jednomu celku. Někteří lidé se půjdou podívat jen na Jágra," doplnil Hrabal.

Dráhy posilují spoje

Na obrovský nápor se připravují i České dráhy, které na trase mezi Pardubicemi a Prahou posilují spoje. "Je to aktivita fanklubu, který se hodlá vypravit vlakem," řekl Hrabal.

Dráhy přidaly čtyři vagony do spoje, který vyjíždí těsně před utkáním na Prahu a další čtyři do spoje, který by měl fanoušky Pardubic odvést po hokeji domů. Celkem se kapacita vlaků zvýšila o 400 míst.

Pardubický kotel má předem rezervovány dva sektory za brankou, další fanoušci si museli vstupenku zajistit v předprodeji.

Zbývají poslední stovky lístků

Podle tiskového mluvčího Kladna Víta Herala je o utkání minimálně stejně velký zájem, jako o duel Kladna se Slavii. Ten minulý týden sledovalo v O2 areně 15 575 diváků.

Toto číslo ovšem může být ve středu překonáno. Krom několika stovek lístků, které jsou dle Herala k dispozici v pokladnách na Kladně, už totiž zítra do volného prodeje zamíří pouze 400 vstupenek.

Jistou naději pro opozdilce přitom ještě skýtají sice zarezervované dosud ale zatím nezaplacené lístky, kterých je dle informací Aktuálně.cz 1100. V případě, že se k nim objednatelé nepřihlásí, o půlnoci zamíří opět do prodeje.

Druhý díl Jágrovy show je v Praze na programu ve středu v 18:15 a Aktuálně.cz z něj chystá online přenos.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy