Jágr do Berlína? Je to blíž, než si myslíme, tvrdí Krupp, jenž Eisbären na jaře vedl

ČTK ČTK
2. 5. 2018 15:56
Nový kouč Sparty tvrdí, že příchod slavného českého útočníka mají v týmu německého vicemistra na stole.
Jaromír Jágr, první den v Kladně po návratu z Calgary.
Jaromír Jágr, první den v Kladně po návratu z Calgary. | Foto: Jakub Plíhal

Berlín - Německý hokejový vicemistr Eisbären Berlín se podle listu Berliner Zeitung uchází o služby Jaromíra Jágra. Podle agentury DPA ale klub počítá s tím, že šestačtyřicetiletý hokejista bude i v další sezoně působit v prvoligovém Kladně, kam se na konci ledna vrátil z Calgary.

Německý deník uvedl, že berlínský klub byl s Jágrem v kontaktu už na jaře po skončení základní části tamní ligy a uvažoval o tom, že by mu druhý nejproduktivnější hráč historie NHL mohl vypomoci v play off. Nakonec z toho ale nic nebylo i kvůli tomu, že byl Jágr zraněný.

Stejně tak to dopadne velmi pravděpodobně i nyní. "V tuto chvíli to není téma," řekl agentuře DPA šéf berlínského klubu Peter John Lee.

"Mají to tam na stole. Je jasné, že kdyby Jaromír přišel, naplnil by arénu. A právě to je vždy jeden z cílů klubu - přivést diváky do hlediště. Kdyby se rozhodl jít hrát za Eisbären, bylo by to pro klub super," řekl dnes Uwe Krupp, který mužstvo ještě před pár dny vedl ve finále nejvyšší německé soutěže a následně zamířil do pražské Sparty.

"Obě strany jsou v kontaktu a možná je to blíže, než si myslíme," dodal Krupp s úsměvem na dotaz, jak reálné obrysy mohou námluvy obou stran mít.

Rytíři ovšem počítají s Jágrovým návratem do sestavy. "Král je doma, a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u šestačtyřicetileté legendy obrovská," uvedly v pondělí stránky kladenského klubu, který Jágr vlastní.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Lidé v Barmě vyšli do ulic v nových protestech proti vojenskému puči. Zadržená šéfka vlády Su Ťij stanula před soudem, vypadala zdravotně v pořádku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy