Wayne Fleming už nevedl Omsk v posledním zápase
Jaromír Jágr se dočká dalšího trenéra
Jaromír Jágr se dočká dalšího trenéra | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Omsk - Hokejisté Avangardu Omsk zřejmě budou mít znovu jiného trenéra. Po zářijovém odvolání Sergeje Gersonského nevydržel u týmu, jehož hvězdou je český útočník Jaromír Jágr, ani Wayne Fleming.

Kanadský kouč dokonce podle serveru gazeta.ru po rozhodnutí generálního manažera Anatolije Bardina už nevedl mužstvo ani v závěru čtvrtečního utkání Kontinentální ligy proti Čechovu.

Zpráva o odvolání osmapadesátiletého Fleminga, jenž v trenérské kariéře prošel několika kluby NHL, ale zatím není oficiální.

Čtěte více: KHL: Jágr opět vyrovnal. Klepiš pak rozhodl v nájezdech

Podle zdrojů ruského serveru se její potvrzení dá očekávat nejdříve v neděli. Mužstvo, které by měl údajně opustit i český útočník Pavel Rosa, zatím povede pětatřicetiletý asistent Igor Nikitin.

Ten už koučoval hráče Avangardu v třetí třetině a v prodloužení čtvrtečního zápasu s Čechovem.

Po druhé třetině, kdy Omsk s outsiderem doma prohrával 0:1, totiž Bardin přímo v šatně Fleminga informoval o okamžité změně na střídačce. Fleming poté halu opustil, takže už neviděl, jak tým došel k vítězství 2:1.

Čtěte dále: Jágrův kouč se ztrácí v překladu: Přístup hráčů mě ničí

Vedení Omsku v KHL pomýšlí na mistrovský titul, a proto nebylo s Flemingovými výsledky spokojeno. Mužstvo pod jeho vedením klesalo v tabulce, na počátku ledna dokonce zaostávalo za elitní osmičkou o deset bodů.

Kouče, jenž patřil do trenérského týmu Kanady při triumfech na ZOH 2002 v Salt Lake City a na Světovém poháru o dva roky později, už nezachránila ani poslední série tří vítězství po samostatných nájezdech.