Jágr zdaleka nekončí. Floridě se upsal na další rok

Sport Sport
5. 5. 2016 21:29
Jaromír Jágr si prodlouží svoji kariéru v NHL minimálně o rok, o který dnes prodloužil kontrakt s Pantery.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK

Sunrise - Jaromír Jágr ani ve 44 letech nepomýšlí na konec kariéry. Fenomenální český útočník se upsal na další sezonu s Floridou. Klub NHL to oficiálně oznámil dnes. Podrobnosti kontraktu nebyly zveřejněny.

"Jaromír je hráč do Síně slávy a po boku Aleksandra Barkova a Jonathana Huberdeaua prožil skvělý rok. Jeho statistiky hovoří samy za sebe, je na třetím místě historických statistik v počtu bodů i vstřelených gólů. V našem týmu byl ve výborné kondici a jsme nadšení ze zprávy, že bude v dresu Panthers pokračovat," uvedl generální manažer Floridy Dale Tallon.

Jágr se v nedávno skončené základní části stal nejstarším hráčem NHL, který dokázal překonat metu 60 bodů. K 27 brankám přidal ještě 39 nahrávek. Je mezi kandidáty na trofej Billa Mastertona za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji.

"Jaromír má neuvěřitelný vliv na naše mladé hráče a byl klíčovým hráčem naší ofenzivy. Jsme šťastní, že je tu zpět s námi," přidal trenér Panterů Gerard Gallant.

Úspěšné tažení floridského klubu základní části nebylo završeno povedeným play off. V boji o Stanley Cup vypadl už v prvním kole s New York Islanders.

 

Právě se děje

před 36 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy