Jágr zazářil dvěma góly, Omsk ale prohrál prodloužení

26. 1. 2009 16:49
Avangard Omsk - Metallurg Novokuzněck 3:4pp
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Omsk - Český hokejový útočník Jaromír Jágr potvrdil v pondělí svou vzrůstající formu, když v dresu Avangardu Omsk vstřelil dvě branky do sítě Metallurgu Novokuzněck.

Ani jeho střelecké úspěchy však nakonec nestačily na vítězství, neboť sibiřský celek podlehl svému soupeři v prodloužení 3:4.

Samotné utkání, do něhož nastoupil v barvách domácího Omsku i brankář Adam Svoboda a útočník Jakub Klepiš, zahájili lépe hokejisté Novokuzněcku. Ti už po deseti minutách hry vedli 2:0.

Ještě v první třetině sice stihl snížit Alexander Popov, ale prakticky vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok Jevgenij Orlov.

Po bezbrankové prostřední části však přišly chvíle Jaromíra Jágra v posledním dějství. Český reprezentant nejprve snížil ve čtyřiačtyřicáté minutě po přihrávce Svitova na rozdíl jediné branky a v samotném závěru si dokonce další trefou vynutil prodloužení.

To však ale nakonec trvalo pouhých šestaosmdesát vteřin, než rozhodl přesnou ranou Slovák Richard Kapuš.