Jágr zavřel Kladno v šatně. Bylo dusno. Prohrávat se nesmí

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 11. 2012 7:00
Jaromír Jágr se po páté prohře Kladna v šesti posledních zápasech zavřel s týmem na několik minut do kabiny. "Prohrávat nesmíme," vysvětloval spoluhráčům.
Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13.
Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. | Foto: CPA - Eduard Erben

Litvínov - Zabouchl dveře a udělal pořádné dusno. Jaromír Jágr po utkání v Litvínově osprchoval své spoluhráče. Jeho Kladno v extralize prohrálo pátý z posledních šesti zápasů.

"Musíme si k tomu něco říct. Možná to dříve v našem klubu bylo normální (prohrát pět z šesti zápasů), ale teď se to stát nesmí," vysvětlil po zápase čtyřicetiletý hvězdný útočník a zároveň majitel klubu.

"Je to jen na nás, nikdo nám z toho nepomůže. Proto jsme si sedli. Pokud s krizí dobře naložíme, můžeme se z ní i poučit."

Nad vlastní chybou Jágr mávl rukou

Čtvrtý tým tabulky přišel v Litvínově o body v samotném závěru a paradoxně po chybě své největší opory. Jágr za stavu 3:3 při vlastní přesilovce nastřelil na modré soupeře a Michal Trávníček využil rychlý kontr. "Cheza" pak Kladnu vstřelila ještě jednu branku a vyhrála 5:3.

"Je to moje chyba, ale takový je hokej. To se prostě stává," mávl Jágr nad nepovedeným momentem rukou, protože ho trápí úplně jiné věci. Navíc v zápase dva góly sám dal a jeden připravil.

Čtyřicetiletá ikona českého hokeje už minulý týden tvrdě kritizovala svůj tým za podcenění reprezentační přestávky, ve které podle ní tým málo trénoval, a proto ho teď soupeři přehrávají.

Slabina? Ne fyzička, ale proměňování šancí

"Je to strašný, je s tím potřeba okamžitě něco dělat. Prohry nejsou náhoda, nemáme fyzičku, ve třetí třetině nás všichni přehrávají," zuřil Jágr pro prohře se Slavii.

V neděli už ale přišel s novým poznatkem. Za prohry prý nakonec nemůže tolik fyzička, jako naprosto špatná koncovka.

"Naší dlouhodobou slabinou je proměňování šancí, hlavně v prvních dvou třetinách. Pak ti zákonitě odejdou síly a soupeř udeří. Z minima vytěží maximum. To se nám nestalo poprvé," uvedl olympijský vítěz, mistr světa a držitel Stanleyova poháru.

Židlický nám bude scházet

Kladno teď může utnout herní krizi ve dvou domácích zápasech s týmy ze spodu tabulky. Ve čtvrtek Rytíři hostí jedenácté Karlovy Vary a v neděli poslední Liberec.

Jágrův tým ale čeká tvrdá zkouška. Kromě nalomené psychiky se Kladno bude muset vypořádat také s odchodem obránce Marka Židlického, který v Litvínově odehrál poslední zápas, protože se rozhodl pro návrat do zámoří.

"Je to obrovská ztráta. Je to suverénně nejlepší český obránce a nám bude scházet. Hlavně mně. Zvykli jsme si na sebe a já jsem přesně věděl, co od něj čekat," uvedl Jágr.

Rytíři si budou zvykat na hru bez něj už od pondělí. "Máme tři čtyři tréninky, abychom to zvládli," uzavřel Jágr.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy