reklama
 
 

Jágr zase nadchnul spoluhráče. On prostě vidí všechno, řekl o legendě Barkov

26. 2. 2016 10:01
Opět se na něj mohli Panteři stoprocentně spolehnout. Jaromír Jágr udělal další důležitý krok k tomu, aby se Florida dostala do vysněného play off NHL.

Praha - Opět se na něj mohli Panteři stoprocentně spolehnout. Jaromír Jágr udělal další důležitý krok k tomu, aby se Florida dostala do vysněného play off NHL. A aby český veterán už velmi brzy na třetím místě historické produktivity nejslavnější hokejové soutěže světa vystřídal Gordieho Howea.

Na vyrovnání muže přezdívaného Mr. Hockey chybí legendární osmašedesátce už jen čtyři body. "Do konce soutěže nám chybí dvaadvacet utkání, takže doufám, že ještě nějaké ty body udělám," usmíval se Jágr po čtvrtečním duelu proti Arizoně, který Florida i díky výraznému přispění svého lídra zvládla vítězně.

Jágr připravil rozhodující gól a potvrdil skvělou formu. Bodoval i ve třetím utkání po svých 44. narozeninách, jež oslavil před jedenácti dny.

Jágr: Tabulka je stále hodně vyrovnaná

Český útočník je nejen nejproduktivnějším hráčem týmu, ale také nejstarším hráčem v bohaté historii NHL, který nasbíral více než 43 kanadských bodů za jednu sezonu.

"Jaromír prostě všechno vidí. Mně stačí jít před branku, položit hůl na led a on mě najde," velebil svého o čtyřiadvacet let staršího spoluhráče a učitele finský útočník Alexander Barkov. Právě on byl na konci vítězné akce Panthers.

Jágr v rohu kluziště získal v souboji puk a neomylně našel zakončujícího Barkova. "Byl to pro nás zápas, ve kterém jsme museli vyhrát," uvedl Jágr.

Florida nyní vévodí Atlantické divizi, ale vzhledem k postupu do vyřazovací fáze soutěže není vůbec nic rozhodnuté. Od prvního nepostupového místa dělí Jágrovu squadru pouhých deset bodů. Pantery teď navíc čeká náročný trip, během něhož sehraje pět zápasů za sebou na hřištích soupeře.

"Střetneme se se skvělými týmy, bude to těžké, tabulka je stále hodně vyrovnaná. Musíme si udržet vítěznou vlnu, protože každý okolo vyhrává," varoval svůj tým Jágr.

autor: Sport | 26. 2. 2016 10:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama