VIDEO Jágr zase kraloval: demolici Dallasu řídil dvěma body. Mrázek má asistenci

Aktualizováno 25. 10. 2015 9:50
Nestárnoucí číslo "68" má na kontě další dva kanadské body a hlavně vítězství jeho Floridy, triumf svého celku v NHL podpořil asistencí také Tomáš Plekanec.
Jágr už dal v nové sezoně šest branek

New York - Hokejový útočník Jaromír Jágr vstřelil v sobotním zápase NHL šestý gól v sezoně, na další přihrál a pomohl Floridě k výhře 6:2 v Dallasu. Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, zápas naopak příliš nevyšel Aleši Hemskému, jenž byl na ledě u tří inkasovaných gólů.

Základem k výhře byl gólman

Panterům se tak povedla odplata za týden starou prohru s Dallasem 2:4, zároveň přerušili vítěznou sérii Stars, která trvala pět zápasů. Velkou zásluhu na tom má náhradní brankář Al Montoya, který zneškodnil 33 z 35 střel domácích.

"Al byl excelentní," pochválil ho trenér Gerard Gallant, jenž nechal odpočívat týmovou jedničku Roberta Luonga. "Po smolné teči při prvním gólu zavřel branku a předvedl takových sedm osm klíčových zákroků," dodal Gallant.

Dallas šel do vedení už po dvou minutách hry, kdy Jamie Benn v přesilové hře usměrnil bruslí do branky střelu Tylera Seguina. Ještě do konce první třetiny ale hosté skóre dvěma góly otočili a díky dalším dvěma trefám ve druhé třetině odskočili do rozhodujícího vedení 4:1.

Jágr už dal v NHL 728 branek

Jágr byl autorem vyrovnávací branky na 1:1 ve 12. minutě, kdy přesnou střelou švihem zakončil únik dva na jednoho. V rozhodujícím momentu mu sice puk sklouzl z čepele a Jágr se dostal trošku z úhlu, přesto dokázal vypálit a trefit horní roh Lehtonenovy branky. Třiačtyřicetiletý veterán tak zaznamenal 728. gól v kariéře a už mu chybí jen tři zásahy, aby v historické tabulce střelců dohnal čtvrtého Marcela Dionnea.

Při absenci zraněného Aleksandera Barkova plnil roli centra v Jágrově formaci Nick Bjugstad a právě on ve 14. minutě, i když číslo 68 v tu chvíli nebylo na ledě, vstřelil druhý gól nepříliš prudkou ranou z mezikruží. U obou tref si připsal asistenci tradiční Jágrův parťák Jonathan Huberdeau. "Hrál dnes výborně, to je bez debat. Poctivě makal, byl skvělý," ocenil jeho přínos sám Jágr.

Jágr založil vítěznou branku

Český útočník pak ve 22. minutě založil rychlý protiútok, zavezl puk podél mantinelu z obranného až do útočného pásma, přihrál ho Bjugstadovi, ten jej rychle přenechal rozjetému obránci Aaronu Ekbladovi, který svou první trefou v sezoně zvýšil na 3:1. Zároveň předčasně vyhnal z branky Dallasu Kariho Lehtonena.

"Každý ví, že mě moc baví hrát s Barkovem. Ale bohužel, zranění k hokeji patří. Je strašně dobré vědět, že můžeme hrát i s Bjugstadem. Hrát se mnou totiž není jednoduché, věřte mi. Ale on umí dobře bruslit a dnes měl řadu výborných momentů," pochválil nového centra Jágr, jehož tým ukončil šňůru tří porážek.

"Poslední tři zápasy jsme nehráli dobře, nedokázali jsme podržet puk. Dneska jsme zase po dlouhé době hráli naší hru," dodal Jágr, který má po osmi zápasech deset bodů za šest gólů a čtyři asistence.

Plekanec pomáhá rekordu Habs

Stejný počet bodů nasbíral i Tomáš Plekanec, který se zapsal do statistik popáté v řadě, když spolu s Tomášem Fleischmannem zaznamenal jednu asistenci při výhře Montrealu 5:3 nad Torontem. Velký podíl měl na vítězství opět brankář Carey Price, který si připsal 49 zákroků.

Canadiens tak vyhráli i devátý zápas v sezoně v základní hrací době, čímž vytvořili nový rekord NHL. Pokud uspějí i v úterý ve Vancouveru, vyrovnají absolutní rekord v počtu výher na začátku sezony, o který se dělí Toronto a Buffalo. Oba celky však při svých sériích v letech 1993, resp. 2006 potřebovaly prodloužení nebo nájezdy.

Canadians ale mají jiný cíl, než rekord

"Naším cílem ale není překonat nějaký rekord. My chceme vyhrát Stanley Cup, takže nějaké šampaňské, oslavy nebo co se od nás očekává, si schováme na jindy," zdůraznil obránce P.K. Subban, který přispěl k výhře gólem a asistencí, stejně jako útočník Max Pacioretty.

"Je to hezké, ale cítíme, že v posledních zápasech šly naše výkony trochu dolů. Musíme se vrátit k naší hře," upozornil Pacioretty. "Padesát dva střel na naší branku, to je myslím trošku moc. Až příliš spoléháme na Careyho. Ale získali jsme dva body, takže samozřejmě nechci být zvlášť kritický," dodal.

Mrázek si připsal asistenci

Skvělý výkon podal český gólman Petr Mrázek, který se na výhře Detroitu 3:2 v prodloužení ve Vancouveru podílel nejen 30 zákroky, ale také přihrávkou na vítězný gól. Red Wings přerušili šňůru čtyř porážek.

Dlouho to s nimi vypadalo špatně i ve Vancouveru, když po dvou třetinách prohrávali 0:2. Na začátku třetí části ale dokázali během dvou minut vyrovnat. V nastaveném čase pak sice nevyužili přesilovou hru, v předposlední minutě ale Mrázek vyslal dlouhým pasem do úniku Gustava Nyquista a ten střelou pod lapačku brankáře Millera rozhodl.

"Bylo to skvělé završení jeho povedeného večera," pochválil Mrázka střelec rozhodující branky. "Ten gól dal z velké části on. Byl dnes jednoznačně naším nejlepším hráčem," dodal švédský útočník.

Na devátý pokus se dočkali prvního vítězství v sezoně hokejisté Columbusu, kteří dvěma góly ve třetí třetině vybojovali výhru 4:3 na ledě Colorada. Tabulkou pomalu stoupají "Ďáblové" z New Jersey, kteří stále bez Patrika Eliáše vyhráli 4:3 v Buffalu a připsali si čtvrté vítězství za sebou.

Noční výsledky NHL:

Minnesota - Anaheim 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 17. Dumba, 34. Vanek, 39. Carter. Střely na branku: 30:15. Diváci: 19.034. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Koivu, 3. Carter (všichni Minnesota).

Buffalo - New Jersey 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 9. Ennis, 23. O'Reilly, 60. Eichel - 20. a 50. Henrique, 29. Cammalleri, 40. Schlemko. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.040. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. O'Reilly (Buffalo).

Montreal - Toronto 5:3 (1:0, 4:2, 0:1)

Branky: 11. Subban (Plekanec), 22. Eller, 25. Desharnais (Fleischmann), 36. Pacioretty, 40. Gallagher - 23. Komarov, 27. Van Riemsdyk, 48. Rielly. Střely na branku: 27:52. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Price, 3. Pacioretty (všichni Montreal).

Ottawa - Arizona 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 39. Ceci - 19., 56. a 58. Boedker, 55. B. Richardson. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.270. Hvězdy zápasu: 1. Lindbäck, 2. Boedker (oba Arizona), 3. Ryan (Ottawa).

Philadelphia - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 12. Streit, 23. Laughton, rozh. nájezd Giroux - 14. Miller, 25. Brassard. Střely na branku: 48:39. Diváci: 19.805. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Mason (oba Philadelphia), 3. Lundqvist (Rangers).

Nashville - Pittsburgh 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 52. Neal - 36. Kunitz, 61. Kessel. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17.163. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Kunitz, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Dallas - Florida 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Branky: 2. a 45. Jamie Benn - 12. Jágr, 14. Bjugstad, 22. Ekblad (Jágr), 35. Bolland, 46. R. Smith, 57. Howden. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Jágr (oba Florida), 3. Benn (Dallas).

Chicago - Tampa Bay 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 61. Toews. Střely na branku: 32:21. Diváci: 21.822. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Toews (oba Chicago), 3. Gudlevskis (Tampa).

Colorado - Columbus 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky: 3. Skille, 22. Iginla, 38. MacKinnon - 11. a 16. Jenner, 44. Murray, 47. Dubinsky. Střely na branku: 34:36. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Murray (oba Columbus), 3. Iginla (Colorado).

St. Louis - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 43. Parayko, 51. Steen - 17. Okposo, 39. Tavares, 65. Grabovskij. Střely na branku: 40:22. Diváci: 19.186. Hvězdy zápasu: 1. Grabovskij (Islanders), 2. Parayko (St. Louis), 3. Tavares (Islanders).

Vancouver - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 14. Tanev, 29. Sutter - 45. Pulkkinen, 47. Tatar, 64. Nyquist (Mrázek). Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.312. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Detroit), 2. Burrows (Vancouver), 3. Mrázek (Detroit).

San Jose - Carolina 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky: 2., 9. a 60. Ward (na první Hertl), 27. Pavelski, 30. Wingels - 24. Faulk, 31. Nash. Střely na branku: 21:34. Diváci: 15.814. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Martin, 3. Burns (všichni San Jose).