Jágr zase králem. Na pódiu se ale objevil jeho synovec

Zlatá hokejka: bez Jágra, ale s polibky a zlatým slavíkem
V sále to byla malá přehlídka hokejistů a jejich partnerek. Drahou polovičku "vyvedli do společnosti" Radko Gudas,...
... Ondřej Palát,..
... Tomáš Hertl...
... i už zmiňovaný Tomáš Plekanec.
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 6. 2014 22:40
Jaromír Jágr se stal vítězem ankety Zlatá hokejka už pojedenácté v kariéře. Galavečeru v Grandhotellu Pupp v Karlových Varech se ale nezúčastnil.

Karlovy Vary - Nejlepším českým hokejistou pro rok 2014 je... Samozřejmě,  Jaromír Jágr!

O vítězi tradiční ankety Zlatá hokejka letos prostě nemohlo být pochyb. Jaromír Jágr má za sebou fantastický rok, ve kterém táhl New Jersey i českou reprezentaci, zároveň bořil historické rekordy NHL. Stejně suverénně pak ovládl i populární anketu, která každý rok bohatě vyzdobeným večíkem uzavírá sezonu.

Nejprve král Gott, pak král Jágr

Ten letošní večírek zahájil živým vystoupením osmatřicetinásobný Zlatý slavík Karel Gott jako předzvěst toho, že i závěr bude patřit králi - ale tomu hokejovému.

Jaromír Jágr se vrátil na trůn českého hokeje po třech letech. Zlatou hokejku vyhrál celkově už pojedenácté v kariéře, ale tentokrát si trofej osobně nepřevzal. Místo něj jí na pódiu sálu v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech převzal jeho synovec Jiří Kalla, Jágr totiž v těchto dnech odjel na prázdniny do Ameriky.

"Jménem Jaromíra bych chtěl poděkovat všem, kteří mu fandili i těm, kteří mu nefandili, protože kritika je důležitá, jak se letos dozvěděl od novinářů," řekl synovec na pódiu.

"Nejdříve bych chtěl poděkovat těm, co mi dali hlas. Je vidět, že hokeji rozumí," doplnil pak s humorem sobě vlastním sám Jágr prostřednictvím vzkazu, který do Karlových Varů poslal. A zároveň poděkoval také New Jersey a svému agentovi Petru Svobodovi.

Druhý za Jágrem skončil tahoun Montrealu a kapitán hokejové reprezentace Tomáš Plekanec, kterému cenu na pódi předávala jeho manželka Lucie Vondráčková a až třetí loňský vítěz David Krejčí.

Krejčí zrušil líbánky a letěl na otočku do Česka

"Všichni stejně víme, jak to dopadne. Být na mně, dal bych mu (Jágrovi) tu cenu taky," smál se už odpoledne při příjezdu do luxusního hotelu na konci lázeňské kolonády David Krejčí, navzdory tomu, že výsledky v té době ještě nikdo neznal.

On sám kvůli účasti na Zlaté hokejce dokonce zrušil líbánky se svou partnerkou Naomi. Do Česka přiletěl jen na tři dny z dovolené v Karibiku a už v neděli se vrací zpět do Ameriky.

"Účast na Zlaté hokejce je pro mě nepopsatelný pocit. Jako malý kluk jsem koukal na televizi a teď jsem sám v nejlepší desítce," řekl Krejčí, proč vážil tak dlouhou cestu přes oceán.

Hudler nepřijel, Kovář byl na svatbě bratra

Z deseti nominovaných tak do Karlových Varů vedle Jágra nedorazil jen Jiří Hudler (v anketě na 10. místě) a Jan Kovář (9. místo), ten se však omluvil kvůli účasti na svatbě svého bratra brankáře Jakuba.

"Všichni kluci, kteří jsou v desítce, ale i spousta těch, kteří se do ní nedostali, měli dobrou sezónu. Nejsem hráč, který má spoustu bodů, ale se sezónu jsem spokojený byl," prohlásil Tomáš Plekanec.

Trofej pro nejlepšího juniora letošního roku si v Karlových Varech přebral Jakub Vrána, nejlepší hokejistkou se stala Klára Peslarová a nejlepším sledge hokejistou Michal Vápenka.

Anketa Zlatá hokejka 2014:

1. Jaromír Jágr, 2. Tomáš Plekanec,  3. David Krejčí, 4. Vladimír Sobotka, 5. Tomáš Hertl, 6. Ondřej Palát, 7. Marek Židlický, 8. Alexander Salák, 9. Jan Kovář, 10. Jiří Hudler.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy