Jágr vstřelil padesátý gól

SportPlus, ČTK
25. 3. 2006 6:55
New York - Jaromír Jágr vstřeli v pátek proti Floridě padesátý gól v sezoně. Jeho Rangers ale prohráli na ledě Panthers 2:3 po samostatných nájezdech. Druhou branku Jezdců v normálně hrací době přidal Petr Sýkora, který se jako jediný ze svého mužstva trefil v  nájezdech.

V nich rozhodl o vítěztví Floridy  Fin Olli Jokinen.

Padesát gólů v sezoně dal naposledy před třemi lety Milan Hejduk. "Nejdůležitější ale je, abychom postoupili do play off," řekl novinářům Jágr, který si sice upevnil první místo v ligovém pořadí produktivity, v rozhodujících penaltách ale netrefil branku.

I proto si Renneyho svěřenci odvezli jen bod. Z Čechů si vedle střelců Jágra a Sýkory bodově polepšili také nahrávači Ručinský a Michal Rozsíval.

"Dva body jsme si zasloužili," prohlásil kapitán vítězů Olli Jokinen, který proměnil rozhodující nájezd. Panthers se mohli tradičně opřít i o brankáře Roberta Luonga. "Když proti mně jel Jágr, cítil jsem velké napětí. Nemohl jsem moc dělat, jen jsem zavřel oči a věřil, že netrefí branku," řekl s úsměvem kanadský vicemistr světa ke klíčovému okamžiku.

Václav Varaďa a centr Buffala Daniel Briere sledují puk odražený od gólmana Sabres Ryana Millera. | Foto: Reuters

Brankář Dominik Hašek v Buffalu opět chyběl v kleci Senátorů. Při výhře Ottawy 3:1 si v jejím dresu odbyl úspěšnou premiéru český obránce Filip Novák.

Nedařilo se naopak gólmanovi Nashvillu Tomáši Vokounovi. V Anaheimu pustil pět z dvaadvacet střel a po druhé třetině střídal. "Hrajeme teď opravdu dobře. Docela si věříme," sdělil útočník Anaheimu Ryan Getzlaf. Mighty Ducks po olympijské přestávce prohráli jen dva zápasy.

Klesla "vystřídal" Nilsona

Fanoušci Columbusu měli hned va důvody k radosti. Kromě výhry 3:2 nad Calgary ocenili i razantní zákrok  Rostislava Klesly, při němž Marcus Nilson nedobrovolně přistál na střídačce hlavou napřed.

Obránce Columbusu Rostislav Klesla poslal levé křídlo Flames Marcuse Nilsona na střídačku. | Foto: Reuters

O poznání klidnější zápas se odehrál na ledě New Jersey, kde domácí Devils už ve čtvrté minutě určili dvěma rychlými góly ráz utkání s Bostonem. Nakonec zvítězili 4:2.

Pittsburgh si na dva body proti Islanders (4:3) musel počkat až do prodloužení, které rozhodl po přihrávce Josefa Melichara v nájezdu dvou na jednoho Sidney Crosby. Ten vedle gólmana Ricka DiPietra zmátl i českého zadáka Radka Martínka.

Souboj Dallasu s Chicagem (3:2) se dostal až k penaltám, které v osmé sérii rozhodl Brendan Morrow. Mezi nejlepší hráče hostů patřil Radim Vrbata, jenž zaznamenal sedmnáctou nahrávku sezony.

Výsledky pátečních zápasů severoamerické NHL:

Columbus - Calgary 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
 Branky:
23. Malhotra, 28. Žerděv, 58. Chimera - 2. Kobasew, 27. Langkow. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.041.

New Jersey - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky:
1. Gomez, 4. Gionta, 32. Parise, 48. Martin - 40. G. Murray, 60. Isbister. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.040.

Pittsburgh - New York Islanders 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
3. Malone, 30. Hilbert, 33. Gončar, 64. Crosby (Melichar) - 4. Hunter, 20. Blake, 22. Bergenheim. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15.210.

Florida - New York Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
36. Horton, 38. Campbell, rozh. nájezd O. Jokinen - 15. Jágr (Rozsíval), 40. Sýkora (Ručinský). Střely na branku: 42:28. Diváci: 18.851.

Buffalo - Ottawa 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky:
30. Briere - 5. Alfredsson, 7. Vermette, 45. Eaves. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.690.

Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
23. Zubov, 47. Boucher, rozh. nájezd Morrow - 43. Calder, 60. Bell. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.532.

Anaheim - Nashville 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Branky:
18. a 33. Selänne, 39. a 57. McDonald, 22. Kunitz, 33. Perry - 7. S. Sullivan, 49. Hall (Židlický), 60. Tootoo. Střely na branku: 30:39. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 40 minut, zlikvidoval 17 střel, pětkrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 77,27 procenta. Diváci: 16.377.