Benátky? V sobotu letím do vesmíru, vtipkoval Jágr. Na letišti potkal spřízněnou duši. Vědce

Daniel Poláček Daniel Poláček
1. 2. 2018 14:03
Jágr poprvé mluvil po návratu z Calgary. Objasňoval své další kroky, ale zabrousil i do vesmírné tematiky.
Sledujte tiskový brífink Jaromíra Jágra k návratu do české hokejové ligy z NHL. | Video: DVTV

Kladno - Kostka nad ledem na kladenském zimáku hlásila "návrat krále", v útrobách útulné arény bylo stejně novinářů jako na mistrovství světa. Když Jaromír Jágr konečně dorazil na očekávanou tiskovou konferenci, odpovídal na otázky skoro hodinu.

"Je vás tady šedesát, v Kanadě bylo maximálně dvanáct lidí," prohodil s údivem směrem k mediálnímu publiku.

Většinu času měl vážnou tvář, třeba ve chvíli, kdy detailně popisoval nepříjemné zranění kolena. Hlavně ve finále se však rozzářil. S chutí žertoval a dokonce stočil téma k vesmíru, když vyprávěl historku z letiště.

"Letěl jsem přes Amsterdam, kde jsem si šel dát džus a jídlo," spustil. "Najednou ke mně přišel takový pán, nechci říkat starší, protože byl stoprocentně mladší než já. Prostě kolem čtyřiceti let. Chtěl něco podepsat. Tak jsme se začali bavit a on říká, že letí do Paříže a je vědec."

Posléze Jágr zjistil, že jeho fanoušek zkoumá vesmír a gravitaci.

"Přesně tohle miluju," pokračoval slavný forvard. "Nikdy jsem na to neměl čas. Už v Calgary jsem ale přemýšlel, že začnu chodit na různé přednášky a že budu dělat, co jsem vždycky chtěl."

Prosba o podpis se tedy protáhla. "Seděli jsme a já se ptal na spoustu věcí, které mě zajímají. Hlavním tématem byl Mars," vyprávěl Jágr. "Nevím, jestli jste to slyšeli, ale Trump prohlásil, že NASA bude investovat peníze na to, aby člověk poprvé letěl na Mars."

Dialog o vesmíru skončil až ve chvíli, kdy naslouchající hokejista koukl na hodinky: "Za deset minut mi to letělo, takže jsem běžel. Málem mi uletělo letadlo. Musím ale říct, že by mi to vůbec nevadilo, protože jsem náhodou potkal člověka, kterého jsem vždycky chtěl poznat."

Poté mluvčí Rytířů Vít Heral zavtipkoval, jestli Jágr není jedním ze dvou lidí, kteří mají letos se společností SpaceX letět k Měsíci. 

"Jsem to já, teď už to není tajné," odvětil majitel kladenského klubu. "Myslím, že letíme v sobotu, takže na zápase nebudu. Dal jsem přednost vesmíru před Benátkami, nikdo se mi nemůže divit."

Podívejte se na první Jágrův trénink s Kladnem:

Podívejte se na trénink Jaromíra Jágra na Kladně | Video: Tomáš Cetkovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy