Jágr uhranul americké novináře: Chci hrát dva zápasy denně

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 4. 2013 12:15
Jaromír Jágr americkým novinářům přiznal, že chce hrát hokej i za deset let a dvakrát denně.
Jaromír Jágr by chtěl hrát hokej ještě za deset let
Jaromír Jágr by chtěl hrát hokej ještě za deset let | Foto: ČTK

Boston - Noční zápas s Philadelphií Bostonu sice nevyšel a prohrál 2:5, ale Jaromír Jágr opět překvapil tamní novináře.

Ještě před zápasem totiž poskytl rozhovor největšímu americkému deníku USA Today a v něm přiznal, že by chtěl hrát déle než legendární Gordie Howe (51 let) a že by byl nejraději, kdyby nastupoval ke dvěma zápasům denně.

Ve 41 letech byl v NHL co do kanadských bodů nejlepším hráčem Dallasu a v Bostonu nyní patří také k těm nejproduktivnějším. Není proto divu, že si věří i na další sezonu za mořem.

Přesto se ho americký novinář zeptal, zda by si nechtěl v posledních zápasech Bostonu trochu odpočinout, když už mají play off jisté. Dostal jasnou odpověď.

"Pokud budu zdravý, chci hrát. Já musím hrát. Víte, moje tělo je trochu jiné. Cítím se unavený právě, když odpočívám. Potřebuji hrát každé utkání, nejlépe dvě za den jako v baseballu," tvrdí Jágr.

To už se novinář neudrží a zeptá se: "Nejste blázen?"

Ale veterán odpoví humorem sobě vlastním. "Vždyť vám to říkám. Miluju hokej! Je strašná škoda, že se v NHL nehrají dvojzápasy. V té druhé hře bych se pak cítil mnohem lépe."

Aby toho nebylo málo, zajímavou odpověď přinesl i dotaz na to, do kdy chce šedesát osmička ještě profesionálně hrát. "Déle než Gordie Howe, ale určitě ne tady!" To by znamenalo, že jméno Jágr budeme číst na hokejových soupiskách ještě za deset let. Jen je otázkou kde.

 

Právě se děje

Další zprávy