Jágr sestřelil Dinamo. Po tragédii dal svůj první gól

Sport Sport, Red Spo
23. 10. 2008 16:11
Omsk - Dinamo Riga 3:0

Omsk - Hokejisté ruského Omsku dokázali ve čtvrtek napravit den starou porážku s Dinamem Riga. Stejného soupeře porazili 3:0 a lví podíl na tom měl český útočník Jaromír Jágr.

První branku dal sám a na třetí nahrával. Na své kontě v Kontinentální hokejové lize má již 28 bodů.

Šlo o třetí střetnutí sibiřského týmu po tragickém úmrtí Alexeje Čerepanova. V pondělí si poradil s Dinamem Minsk, ve středu pak lotyšské Rize podlehl 2:3.

Další porážka, která by zdrcené mužstvo poslala více ke dnu, nepřišla.

Jágr v tomto duelu prolomil čekání na svůj třináctý gól. Zaznamenal jej už v šesté minutě, když po několika málo vteřinách využil přesilovou hru. Druhou trefu zařídil na začátku druhé třetiny Kurjanov, třetí a poslední branku vstřelil Bondarev za přispění české hvězdy.

Omsk potřetí v sezoně dokázal udržet čisté konto, připsal si dvanáctou výhru a posunul se na čelo divize Valerije Charlamova.