Jágr se trefil a Dallas veze výhru, rozstřílel se Tlustý

13. 2. 2013 6:19
K výhře Dallasu přispěl vynikajícím výkonem finský brankář Kari Lehtonen, první hvězda utkání.
Brankář Dallasu Kari Lehtonen úspěšně čelí ataku Jordana Eberleho z Edmontonu.
Brankář Dallasu Kari Lehtonen úspěšně čelí ataku Jordana Eberleho z Edmontonu. | Foto: Reuters

New York - Jaromír Jágr se v zámořské NHL gólově prosadil. Český útočník přispěl k výhře Dallasu 4:1 na ledě Edmontonu jedním gólem. Stars sice po první třetině prohrávali 0:1, ve druhé části ovšem srovnali a ve třetí třemi góly rozhodli zápas.

Legendární osmašedesátka zvyšovala na 3:1. Jágr se po přečíslení dostal k odraženému puku v prostoru mezi kruhy, pálil švihem z otočky a trefil se přesně k tyči. Na video se podívejte zde.

Za dva dny jednačtyřicetiletý veterán se svým 669. gólem v NHL osamostatnil na desátém místě historické tabulky střelců. Jágr má nyní o jeden gól víc než Luc Robitaille. Na devátého Maria Lemieuxe ztrácí populární "Džery" jedndvacet gólů.

Vynikajícím výkonem a pětatřiceti úspěšnými zákroky se na vítězství Jágrova týmu podílel finský brankář Kari Lehtonen, který byl po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání.

Tlustý podruhé v řadě hvězdou utkání

Výbornou formu má bývalý Jágrův spoluhráč z Kladna Jiří Tlustý. Ten podruhé za sebou vstřelil hned dvě branky a tentokrát v podstatě zařídil výhru Caroliny na ledě New Jersey. Tlustý si vzal slovo ve třetí třetině, když za stavu 2:2 nejprve v přesilovce pokořil brankáře Martina Brodeura, aby výsledek pečetil střelou do prázdné branky při power play soupeře.

Tlustý navázal na včerejší 2+2 večer a podruhé v řadě získal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. Navíc připravil Ďábly o vítěznou sérii, jež trvala pět zápasů. V týmu poražených zaznamenali po jedné asistenci Marek Židlický a Patrik Eliáš.

Skórovali ještě Krejčí a Fleischmann

V nočních zápase se trefovali i další Češi. Jiří Krejčí nastartoval ve třetí třetině gólem stíhací jízdu Bostonu, který doma prohrával s Rangers už 0:3. Bruins dokázali srovnat, ovšem nakonec podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. V rozstřelu se již Krejčí neprosadil.

K jednomu bodu pro svůj tým přispěl brankou i Tomáš Fleischmann. Jeho Florida sehrála doma parádní přestřelkou z Washingtonem, ale Capitals byli nakonec úspěšnější a zvítězili 6:5 po prodloužení.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Jakub Voráček. Philadelphia vyhrála 3:2 na ledě Winnipegu, k čemuž český útočník pomohl dvěma gólovými přihrávkami.

Aktualizujeme

Výsledky NHL:

New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 16. Kovalčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 48. a 60. Tlustý, 22. J. Jokinen, 39. Dwyer. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.625.

Boston - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 49. Krejčí, 59. Horton, 60. Marchand - 11. Hagelin, 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodující sam. nájezd Callahan. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17.565.

Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 36. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.429.

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)

Branky: 55. a 59. Hedman, 60. Salo - 20. B. Gionta, 29. Subban, 39. Moen, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.204.

Florida - Washington 5:6 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 29. a 39. Huberdeau, 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias, 47. Alzner - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner, 31. Hendricks, 55. Fehr, 58. Ovečkin, 61. Brouwer. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.340.

Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: 15. a 60. Ladd - 9. B. Schenn (Voráček), 18. Timonen, 45. McGinn (Voráček). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 18 minut, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15.004.

Nashville - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 63. C. Wilson. Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.113.

Chicago - Anaheim 2:3 po sam nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 31. Leddy, 31. Saad - 24. Getzlaf, 58. Cogliano, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 30:31. Diváci: 21.188.

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 13. Hall - 25. Dillon, 41 Nyström, 56. Jágr, 58. Garbutt. Střely na branku: 36:29. Diváci: 16.839.

Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 12. Bieksa, 30. Hansen - 34. Setoguchi. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.910.