roj
13. 1. 2008 9:15
Hudlerův gól Detroitu nestačil
Obránce New Yorku Rangers Marc Staal v souboji s křídlem Montrealu Canadiens Michaelem Ryderem. | Foto: Reuters

New York - Čeští hokejisté Martin Staraka a Petr Průcha se gólem podíleli na výhře New Yorku Rangers nad Montrealem 4:1. K první výhře "Jezdců" po pěti zápasech přispěl asistencí i Jaromír Jágr.

Rangers porazili doma Cannadians počtvrté za sebou. Tentokrát načal cestu za výhrou už ve čtvrté minutě Chris Drury, jemuž naservíroval gólovou přihrávku Marcel Hossa.

Deset minut na to už domácí vedli po české spolupráci o dva góly. Jaromír Jágr si najel do levého kruhu pro vhazování rychlou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Straku, jenž byl před sobotním duelem dva zápasy mimo hru  kvůli otřesu mozku.

Na začátku druhé třetiny zvýšil na 3:0 Petr Průcha po asistenci Nigela Dawse a těsně před koncem druhého dějství si oba role úspěšně vyměnili a Rangers už vedli 4:0.

Průcha si musel počkat na oslavu svého pátého gólu. Ex-pardubický hokejista tečoval do horního rohu branky střelu Dawse, jenže puk se odrazil rychle ven a rozhodčí nechal hru ještě šestatřicet sekund pokračovat.

Po zakázaném uvolnění si sudí vyžádal verdikt videorozhodčího. Průcha si však už jel pro gratulace od spoluhráčů na střídačku, protože si byl jistý, že puk byl celým objemem za brankovou čárou, což také rozhodčí za krátko potvrdil.

Patrik Eliáš z New Jersey překonává brankáře Buffala Ryana Millera.
Patrik Eliáš z New Jersey překonává brankáře Buffala Ryana Millera. | Foto: Reuters

To už bylo na brankáře Hueta moc a nechal se vystřídat Jaroslavem Halákem, který už ve zbytku zápasu neinkasoval. "Chtěl jsem udržet tým ještě ve hře. Dnes to nebyl můj nejlepší zápas," vysvětlil svůj krok Huet.

Na konečných 1:4 upravil v závěrečné části Sergej Kosticyn. I když brankář Henrik Lundquist přišel o čisté konto, po utkání byl spokojený.

"Je to skvělý pocit konečně zase vyhrát. Při některých našich porážkách jsem hráli opravdu dobře, ale pokaždé se něco stalo, kvůli čemuž jsme prohráli. Možná chybělo i trošku sebevědomí. Dneska jsme ale makali opravdu tvrdě," pochaloval si gólman.

Po třízápasové pauze zaviněné zraněním do utkání nastoupil i obránce Marek Malík.

Hudlerův gól proti Ottawě nestačil

Ani gól Jiřího Hudlera nestačil Detroitu na body v utkání dvou aktuálně nejlepších celků NHL s Ottawou. Senátorům pomohl dvěma góly k výhře 3:2 Daniel Alfredsson.

"Rudá křídla" se střelecky probrala až v poslední třetině, kterou vyhráli 2:1, ale to už bylo příliš pozdě. Brankář Dominik Hašek si připsal dvaatřicet úspěšných zákroků.

Milan Hejduk načal svým gólem obrat v utkání Colorada na ledě Caroliny. Domácí vedli po první třetině už 2:0, jenže skvělou závěrečnou pětiminutovkou hosté strhli vítězství na svoji stranu.

Hned na začátku druhé části se trefil Hejduk, jenže domácím vrátil vedení LaRose. V poloovovině zápasu opět snížil na rozdíl jediného gólu po asistenci Jaroslava Hlinky Paul Stastny. Ale klid vrátil Carolině brankou na 4:2 Stillman.

"Laviny" ještě devět minut před koncem prohrávali o dvě branky, šanci však vykřesal gólem McLeod a pak v rozmezí dvou minut otočil zápas dvěma brankami Slovák Marek Svatoš.

"Dává hodně gólů a nepotřebuje na ně moc pokusů," cenil si služeb slovenské hvězdy zápasu kouč Colorada Joel Queneville.

"Měl jsem pár šancí ve třetí třetině a povedlo se mi je zakončit gólem. Byla to šílená přestřelka. Oni proměnili skoro všechno, my jsme ale v poslední třetině hodně přidali na bruslení," řekl po utkání Svatoš.

Columbus po páteční výhře nad St. Louis v sobotu zlomil nelichotivou sérii s Nashvillem. Modrokabátníci vyhráli vzájemný duel až na třináctý pokus. V sobotu se radovali z vítězství 2:1 po samostatných nájezdech.

V utkání se blýskl český hokejista Rostislav Klesla, který zužitkoval snahu Nikolaje Žerděva, když v polovině druhé třetiny srovnal na 1:1.

New York Rangers - Montreal 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
4. Drury, 14. Straka (Jágr), 26. Průcha, 40. Dawes (Průcha) - 48. S. Kosticyn.

Carolina - Colorado 4:5 (2:0, 2:2, 0:3)
9. Cole, 19. Aucoin, 24. LaRose, 34. Stillman - 54. a 56. Svatoš, 21. Hejduk, 31. Stastny (Hlinka), 51. McLeod.

Ottawa - Detroit 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)